Сорок першому тиждень вагітності: в межах норми

Буває й така тиждень, і це цілком може бути в межах норми. Але може бути й ознакою переношеної вагітності. Відрізнити одне від іншого допоможе акушер-гінеколог жіночої консультації, якого в кінці вагітності жінка буде відвідувати щотижня.

Стан жінки на 41-ому тижні вагітності

Це стан психічної готовності до пологів, розчарування, що їх немає і неспокою за свого малюка. Заспокоїти жінку в даній ситуації може тільки акушер-гінеколог жіночої консультації після обстеження. Обстеження необхідно для того, щоб відрізнити нормально протікає вагітність (в нормі вагітність може тривати до 42 тижнів) від переношеної вагітності. Це залежить від стану плаценти і дитини.

Обстеження включає в себе ультразвукове дослідження з допплерометрії, в результаті якого виявляється стан кровоносних судин плаценти. До кінця вагітності плацента «старіє», деякі її кровоносні судини запустівають і гірше постачають дитини кров’ю. А оскільки саме з кров’ю до плоду потрапляють поживні речовини і кисень, при старінні плаценти дитина починає страждати. Для того, щоб більше крові потрапило до тканин, його серцево-судинна система починає працювати з підвищеним навантаженням, з’являється часте серцебиття — визначити його можна, вислухавши серцебиття плоду за допомогою стетоскопа або в результаті спеціального дослідження — кардіотокографії (КМДА).

Якщо після проведення цих досліджень лікар вважає, що вагітність протікає нормально, то турбуватися не слід, потрібно розслабитися і спокійно чекати своєї години. У вас в запасі є ще один тиждень — 42-я, вона також цілком вписується в нормальну вагітність. Часто тривала вагітність зустрічається у первісток жінок старше 30 років.

А от якщо стан плаценти і дитини викликає побоювання, то краще послухати поради лікаря і відправлятися в пологовий будинок, де пологи простимулюють або (в разі необхідності) зроблять кесарів розтин. Нічого страшного в цьому немає, всі методики багаторазово перевірені і використовуються щодня. Переношена вагітність зустрічається досить часто, але діти при цьому народжуються без виражених дефектів.

Стан плоду на 41-ому тижні вагітності

Якщо за допомогою обстеження визначили, що вагітність не переношу, то жінка може бути впевнена в тому, що дитина продовжує спокійно розвиватися в її утробі, нарощуючи сальце. Саме в ці останні дні він отримує максимальну кількість антитіл від матері — вони будуть захищати його від різних інфекцій.

У нього добре працюють серцево-судинна система, печінка, підшлункова залоза, нирки. У легких вже накопичилося достатньо сурфактанту, який під час першого видиху захистить альвеоли від злипання. У кишечнику утворився первородний кал — меконій (це наслідок проковтування дитиною навколоплідних вод).

Після народження вага здорового новонародженого буде більше 3200 г, довжина — близько 50 см, дитина набуває більш округлі форми, зникає зморшкуватий вигляд обличчя і пушок на тілі, подовжуються волосся на голівці, ущільнюються хрящі на вушках. При народженні така дитина видає гучний крик і чудово смокче груди. Правда, для того, щоб почати смоктати, дитині спочатку потрібно злегка адаптуватися в новому середовищі. Але вже через 20-30 хвилин він може активно смоктати груди. Майже в цей же час виділяється і перший кал — меконій. Іноді він виділяється ще до народження в навколоплідні води, але це не страшно: поки дитина ще не народився, всі його виділення стерильні. Після народження такі діти зазвичай нормально адаптуються до нових умов, але у деяких з них спостерігається гальмування обмінних процесів, яке може приводити до швидкої втрати ваги в перші тижні після народження.

переношеної плід має свої особливості: у нього суха, мацерована (розмочена) в області долонь і підошов шкіра. Вона злегка в’яла, лущиться, зовсім немає сировидним змащення (навіть у складках шкіри) і Пушкова волосся на спинці і плічках. Дитина гірше адаптується у зовнішньому середовищі, тому його прикладають до грудей не відразу, а через деякий час, коли його стан прийде в норму.

Переношування небезпечно тим, що в результаті старіння плаценти головний мозок дитини отримує недостатню кількість кисню і це може привести надалі до різних порушень з боку центральної нервової системи. Небезпека переношування полягає ще й у тому, що кістки черепа дитини стають більш твердими і гірше зміщуються відносно один одного. В результаті головка плоду з труднощами проходить через родові шляхи і частіше травмується.

Пам’ятайте, що у кожної жінки свій власний графік пологів і якщо лікар вважає, що 41-й тиждень вагітності протікає нормально, то і турбуватися нема про що.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.