Сон дитини: зростаючому організму потрібно відпочивати

Сон — фізіологічне явище, необхідне людині будь-якого віку для відпочинку. У цей час кора мозку відпочиває, зате активно працюють самі древні структури головного мозку, аналізуючи події дня. Періоди сну чергуються: є фаза повільного сну, під час якої людина спить спокійно, дихає рівно, і є фаза швидкого сну, коли відзначається рухова активність, деякі люди можуть в цей час розмовляти, і саме в цій фазі людина бачить сни.

Таємниця сновидінь

Факт наявності сновидінь розбурхує уми звичайних людей і є роботою вчених, що вивчають сни — сомнологи. Існує навіть ціла наука — онейрологія. Збереглися стародавні сонники, в яких наводиться тлумачення всіляких слів — люди намагалися пророкувати долю по цьому явищу. На жаль, цими сонниками в наш час користуватися складно, так як багато слів, використані в них, що позначають предмет чи подія, давно вийшли з ужитку. Ну, кому в наш час присниться цебер або городовий? Тим не менш, сновидіння являють певну цінність, так як вони допомагають зрозуміти, що хвилює людину і, при необхідності, визначити тактику психологічної корекції. Багато хто вірить у віщі сни. Раніше кожен знав, в який день снам не потрібно вірити, а коли краще прислухатися, пам’ятайте: «на п’ятницю сни збуваються»? Спостереження за тим, як спить дитина, може багато розповісти його батькам.

Сон дитини раннього віку

Дитина раннього віку, на думку вчених, теж бачить сни, в яких переживає події, пережиті ним внутрішньоутробно, під час пологів і після народження. Дискутується наявність пам’яті предків, феномен якої дозволяє дитині переживати емоції предків. Безсумнівно одне — спокійний сон є ознакою благополучного розвитку дитини. Якщо ж сон став неспокійним — необхідно з’ясувати причину цього і усунути її. Дуже важливим фактором для дітей є почуття захищеності, яке можна забезпечити декількома способами:

 • Тривале носіння і сон на руках матері (у слінгу) — найкращий спосіб забезпечити спокійний сон дитині, проте заскладним, принаймні, в щоденному використанні.
 • Сповивання дітей до трьох місяців і створення «кордонів» в ліжка за допомогою валиків, ковдр — допомагає дитині позбутися відчуття величезного незатишного світу.
 • Сон в спеціальному спальному мішку для немовлят забезпечить тепло, так як дитина не зможе розкритися і, відповідно, не замерзне.
 • Спокійна атмосфера вдома — головна умова спокійного сну немовляти.
 • Таким чином, щоб забезпечити спокійний сон дитині раннього віку, потрібно створити спокійну обстановку в будинку, частіше носити немовля на руках або в слінгу, докласти зусиль для збереження їм тепла під час сну.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.