Сьомий тиждень вагітності: так мало і так багато

Вагітність продовжує розвиватися. У чомусь ви схожі на всіх вагітних жінок, а якісь нові риси й ознаки характерні тільки для вас. Цілком можливо, що у вас все благополучно і немає навіть нудоти зранку. Ви щасливі тим, що всередині вас живе і розвивається нове життя.

Самопочуття жінки на сьомому тижні вагітності

Самопочуття може бути різним: від радісно-піднесеного настрою і повної відсутності неприємних відчуттів до постійної блювоти і вираженого слинотечі, які вимагають надання медичної допомоги в умовах стаціонару. Але це не страшно, просто ваш організм до того, як сформується плацента (до кінця 12-го тижня вагітності), не може як слід справлятися з виведенням продуктів обміну речовин плоду. У стаціонарі вам допоможуть вивести ці токсичні продукти і відновлять нормальний стан. Під впливом гормонів продовжують збільшуватися грудні залози, темніють соски і околососковие гуртки (ареоли). Можуть з’явитися пігментні плями на обличчі і на животі.

У більшості ж жінок просто продовжує періодично з’являтися нудота (частіше вранці), відзначається мінливість настрою і іноді — запаморочення. Це нормальний стан для вагітної жінки, потрібно просто правильно харчуватися, більше гуляти на свіжому повітрі, висипатися і не відмовляти собі в приємних розвагах.

Пити потрібно як і раніше більше, а от солі варто вживати все менше, поступово привчаючи себе є злегка недосоленим їжу. Не вживайте багато смаженого, жирного, гострого. Їжте ягоди, фрукти, овочі — в них міститься багато вітамінів, мінералів та інших біологічно активних речовин, які будуть сприяти відновленню ваших обмінних процесів і виведенню токсичних продуктів обміну речовин плоду з організму.

Не менш важливо уникати неприємних ситуацій і стресів, адже всі ранні токсикози вагітності виникають в результаті порушення нейроендокринної регуляції обміну речовин. Тому будь-які дії на нервову систему тільки посилять протягом токсикозу.

В цей період часу жінка не може собі дозволити курити, вживати алкоголь. Будь-які пігулки вона може отримувати тільки за призначенням акушера-гінеколога або терапевта жіночої консультації, які добре знають, що можна приймати вагітній жінці.

При семитижневий вагітності жінка вже повинна перебувати на обліку в жіночій консультації, так як в терміні до восьми тижнів можливі ускладнення позаматкової вагітності. Найчастіше така вагітність розвивається в маткових трубах і на 7-8 тижні ембріон досягає таких розмірів, що цілком може розірвати маткову трубу. Ознаками розриву маткової труби є різкий біль у нижній частині живота збоку і запаморочення з наступною втратою свідомості (починається внутрішня кровотеча і різко падає артеріальний тиск). Допомога такій жінці може бути надана тільки в лікарні у вигляді екстреної хірургічної операції. Якщо ж позаматкова вагітність буде виявлена заздалегідь, то операцію можна буде провести щадними методами із збереженням цілісності маткової труби.

Як розвивається ембріон на сьомому тижні вагітності

Вага ембріона на сьомому тижні вагітності близько 3 г, довжина — до 1 см. Голова його вже не здається такою величезною в порівнянні з тілом, ручки і ніжки продовжують розвиватися, з’являються пальчики, починається закладка і розвиток скелета (у вигляді хрящів) , зачатків зубів. Але у ембріона все ще є невеликий хвостик.

В кінці тижня серце ембріона стає чотирикамерним, утворюються аорта (по ній із серця в артерії надходить кров, насичена киснем) і легенева артерія (незважаючи на свою назву, вона несе венозну кров, насичену вуглекислим газом), поступово налагоджується правильний кровообіг. Але м’яз серця поки слабка, тому кров’ю краще забезпечується верхня половина тіла.

Триває розвиток ендокринної системи, на цьому тижні розвивається вилочкова залоза (основа майбутнього імунітету дитини). Починають формуватися статеві органи, вони вже трохи різні у хлопчиків і дівчаток. Але на УЗД стать дитини можна буде визначити тільки після 16-го тижня вагітності. Починають розвиватися гіпофіз і щитовидна залоза.

Шкіра покривається ще одним шаром клітин, які захищають організм дитини від проникнення всередину інфекції. Розвиваються органи почуттів: формуються оболонки ока, невеликі горбки, з яких надалі розвинуться вушка і поглиблення на місці носа. Поступово розвивається травна система.

Продовжує розвиватися плацента і поступово утворюється пуповина, що з’єднує зачатки плаценти з ембріоном.

Ви ще не стали на облік в жіночій консультації? Даремно, адже лікар жіночої консультації буде допомагати вам і вашому малюкові на всьому протязі вагітності.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.