Солоний присмак у роті — ознака серйозної хвороби?

загрузка...

Солоний присмак — досить поширена проблема, яка хоч і не викликає серйозного занепокоєння, але може заподіювати істотний дискомфорт. Якщо солоний присмак супроводжується сухістю в роті, це, ймовірно, є ознакою зневоднення. Таким чином організм інформується вас про те, що йому не вистачає рідини.

Як правило, рекомендується випивати 1.5 літра, або вісім склянок води в день. Щоб справитися з солоним присмаком у роті, викликаним зневодненням, недостатньо один раз угамувати спрагу. Необхідно щодня випивати рекомендований об’єм рідин — переважно води. Уникайте газованих та солодких напоїв — вони не тільки не допомагають впоратися із зневодненням, але й містять багато калорій при практично повній відсутності корисних речовин.

Причиною солоного присмаку в роті може бути погана гігієна порожнини рота. Якщо ви нерегулярно і / або недостатньо ретельно чистіть зуби і язик, в порожнині рота може утворитися наліт, що має солоний присмак. Щоб позбавитися від нього, потрібно чистити зуби як мінімум двічі в день і хоча б один раз в день за допомогою зубної нитки очищати простір між зубів.

Інфекційні захворювання, особливо інфекції синусів, також можуть привести до появи солоного присмаку в роті. Слиз, яка накопичується в синусах, може стікати в рот і викликати солоний присмак. У цьому випадку необхідно лікувати інфекцію — вона пройде разом солоним присмаком у роті.

Солоний присмак у роті також може бути викликаний захворюванням слинних залоз. Слина сприяє очищенню порожнини рота — вона частково вимиває бактерії і залишки їжі. Проблеми зі слинними залозами можуть привести до безлічі ускладнень, серед яких — солоний присмак у роті. Причинами порушень в роботі слинних залоз можуть бути синдром Шегрена, а також різні вірусні та бактеріальні інфекції.

У деяких випадках солоний присмак у роті є побічним ефектом певних лікарських засобів, наприклад тих, що використовуються для лікування захворювань щитовидної залози і в хіміотерапії.

Дуже рідко солоний присмак є наслідком дефіциту деяких поживних речовин, а також неврологічних або ендокринних захворювань, таких як епілепсія або мігрень.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.