Солковагін — допоможе при ураженнях шийки матки

загрузка...

В останні роки число доброякісних уражень тканини шийки матки значно збільшилася, а так як багато хто з них є передраковими захворюваннями, лікування їх стає дуже актуальною проблемою. Випускається швейцарською фармацевтичною фірмою Solco Basel AG лікарський препарат солковагин для лікування таких захворювань допомагає вирішити багато проблем.

Будова шийки матки та доброякісні ураження її поверхневих тканин

Шийка матки має всередині шийного каналу, вистелений клітками одношарового циліндричного епітелію з безліччю залоз, що виробляють слиз, особливості якої змінюються в залежності від віку жінки і фази менструального циклу. Шийка матки, виступаюча в піхві, покрита іншим шаром клітин — багатошаровим плоским епітелієм, який переходить на стінки піхви, в ньому немає залоз, тому він у меншій мірі піддається змінам, пов’язаним з менструальним циклом. Кордон між цими двома видами епітелію найчастіше розташована в області входу в шийного каналу матки (зовнішнього маточного зіва) і називається зоною трансформації. У зоні трансформації плоский епітелій поступово розростається і наповзає на циліндричний, при цьому можуть виявитися закритими вивідні протоки залоз, і виробляється ними слиз скупчується у вигляді невеликих кіст (кіст наботових залоз).

До доброякісних уражень поверхневих тканин відносяться порушення з боку поверхневих шарів слизової оболонки, в тому ерозії (дрібні садна) і псевдоерозії, поліпи каналу шийки матки (розростання слизової оболонки), кісти наботових залоз і розростання слизової оболонки шийки матки після видалення матки.

Механізм дії солковагин

Солковагін — це комбінований лікарський препарат для місцевого застосування (випускається в розчині), до складу якого входять азотна і оцтова кислоти, дигідрат щавлевої кислоти і гексагідрат нітрату цинку.

Застосовується солковагин для припікання доброякісних уражень шийки матки. Особливістю даного препарату є те, що він впливає тільки на циліндричний епітелій каналу шийки матки і на порушений ерозією багатошаровий плоский епітелій, не викликаючи порушень в навколишньому не зміненому багатошаровому плоскому епітелії. Після припікання змінений епітелій відмирає і поступово відшаровується, утворюючи на деякий час захисний шар, під яким розвивається нормальна слизова оболонка. Після того, як відмерлі клітини епітелію відпадають, їх місце займають клітини нового багатошарового плоского епітелію.

Так як солковагин є препаратом для зовнішнього застосування, його компоненти надають на тканині швидке дію, майже не всмоктуючись у кров і не надаючи загального впливу на організм.

Показання для застосування солковагин і проведення процедури припікання

Солковагін застосовується при доброякісних ураженнях поверхневих тканин шийки матки: цервікального каналу (у тому числі поліпів і післяопераційних гранульом), зони трансформації (в тому числі кіст наботових залоз після їх розтину) і багатошарового плоского епітелію зовнішньої поверхні шийки матки (наприклад, при ерозії).

Процедура припікання проводиться амбулаторно акушером-гінекологом за допомогою кольпоскопа (спеціального оптичного приладу, що дозволяє детально розглянути слизову оболонку шийки матки). Вона безболісна (переноситься краще, ніж припікання холодом), зміни обробленої солковагин тканини відбувається протягом декількох хвилин і супроводжується виникненням жовтувато-білого або сірого фарбування тканини. Під час процедури слід обробляти тільки зону ураження, уникаючи потрапляння розчину на шкіру зовнішніх статевих органів і епітелій піхви, а також слизову оболонку очей і шкіру (якщо це сталося, препарат слід змити водою). Загоєння відбувається без утворення рубців, при цьому зменшується ризик повторного виникнення того ж захворювання. Звичайний спосіб життя, в тому числі водні процедури і статеве життя, не обмежується.

Протипоказання для застосування солковагин і побічні ефекти при його застосуванні

Протипоказанням для застосування солковагин є підозра на злоякісну пухлину шийки матки та клітинна дисплазія (порушення дозрівання і будови багатошарового плоского епітелію — передраковий стан), тому перед процедурою необхідно провести дослідження мазка, взятого з шийки матки з метою виявлення «неправильних» клітин. Протипоказанням також є вагітність і період годування дитини грудьми (клінічні дослідження на даному контингенті хворих не проводилися), підвищена чутливість до компонентів препарату.

Побічних ефектів при застосуванні солковагин виявлено не було, лікування не призводить до утворення рубців або деформації каналу шийки матки. Можлива незначна місцева реакція: поява печіння і почервоніння в області дії. При надмірному використанні препарату можливе виникнення опіків, що може призвести до змін епітелію шийки матки.

Солковагін — зовнішній засіб для лікування захворювань шийки матки, яке може застосовуватися тільки акушером-гінекологом.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.