Сновидіння: як зрозуміти наші сни

Всім нам сняться сни: комусь часто, комусь не дуже. Так чому хтось щасливий у сні, а хтось пробуджується, захлинувшись сльозами? А у деяких взагалі бувають віщі сни і не тільки в ніч з четверга на п’ятницю. Що таке сон? Чи є в ньому сенс? Перш ніж почати розбиратися, я попрошу зробити одну річ, — добре? — Викинете цей здоровий товстий курний толмут під назвою «Сонник» — більш він вам не знадобитися.

Був колись такий відомий вчений — Карл Юнг, спочатку послідовник також відомого Зігмунда Фрейда, але пішов багато далі у своїх вишукуваннях. Так от, він представляв наше свідоме малесенькій дещицею від несвідомого, усвідомлене за допомогою нашого власного морального регулятора (цензора). Іншими словами, весь навколишній світ для нас незбагненний космос, який ми намагаємося сприйняти через фільтр переданих нам соціумом знань. Щодня в наше свідомості намагаються проникнути травми, інстинкти, бажання; чинять тиск умови, досвід … щоб захистити себе від такого впливу, ми і використовуємо моральний регулятор. Наприклад, нас хтось образив — виникає природне бажання знищити кривдника. У нашу свідомість намагається проникнути травма, бажання і інстинкт. Якщо б не було цензора або б він не був достатньо потужним, то ми б своє бажання здійснили … І так у всьому. Будь-яку інформацію, що надходить ми фільтруємо, перш ніж допустити до своєї свідомості. Це відбувається в стані неспання. Коли ж людина спить, то його захист слабшає, а тому починає пропускати частину інформації, але, зберігаючи нашу психіку, зашифровує її в символи.

З цієї точки зору до своїх снів варто ставитися дуже уважно, тому що уві сні ми опрацьовуємо свої травми, проблеми і знаходимо рішення, вихід із ситуації. Однак, інформація залишається закодованої. Як же нам зрозуміти? Як декодувати? — Насправді просто! Пам’ятайте, що означає побачити уві сні зуб або кров у «Сонник» (який Ви, сподіваюся, вже встигли викинути?!)? Якщо пам’ятаєте, то цей символ не є для Вас більш зашифрованою інформацією, а тому ніколи знову не стане використовуватися Вашим моральним регулятором для кодування «родич» в візуальний образ зуба або крові. І так з кожним символом. Як тільки Ви розшифрували його значення, Ваш цензор знову зашифрує цю ж інформацію, але вже в іншій символ. Тому, розгадати свої сновидіння можете тільки Ви самі.

Спробуємо на прикладі. Молодої заміжньої дівчині 25 років постійно сниться один і той же сон: вона підходить до своєї дитини і бачить, як у дочки починають випадати волосся. Природно, що для дівчини сон лякаючий і тривожний, але що він несе? Виловлюємо її асоціації на суб’єкти і деталі сну. Дочка — «все моє життя»; волосся — «краса»; випадати — «втрачати», «позбавлятися». Складаємо значення: «моє життя проходить повз, я старію, моя краса в’яне». Ось так, трохи замислившись, дівчина змогла розшифрувати свій сон і зрозуміла, що ж її турбує, а вже як їй тепер мене своє життя — інша проблема.

Щоб розгадати свій сон перекажіть його на диктофон або ж запишіть на папір. Виділіть головні деталі, суб’єкти. Напишіть до них асоціації. Пам’ятайте, що Ваша асоціація — це не синонім слова, а те, що перше приходить на думку і може бути абсолютно не пов’язане з загальноприйнятим значенням слова.

Ще один сон заміжньої дівчини 30 років: зверху вона дивиться на зруб (без даху) і бачить всередині себе і свого батька. Батько хапає її за руку і відрубує її сокирою на пні, що знаходиться в центрі зрубу. Чи не правда страшний сон? Але послухаємо дівчину: «мій чоловік — така ж скотина, як і мій батько. Він постійно ранить мене, але мені нікуди піти, а тому і вибору немає ». Тепер все стає зрозуміло і чому батько (= чоловік), з висоти зруб (замкнутий простір, безвихідне), і чому відрубує руку (= ранить).

Зовсім не обов’язково, що людина, яку ми бачили у сні, бере участь в ньому фактично, швидше за все, потрібно шукати емоцію або іншої людини, що асоціюється з ним.

Сон опрацьовує травмуючу проблему. Якщо сон повторюється — значить, Ви не можете знайти рішення. Також такий сон може носити програмує характер — Вам знайоме таке відчуття, ніби Ви вже колись говорили або робили те, що робите в даний момент? Сон може застерігати і про можливу майбутню небезпеку, наприклад, Ви закохані і не допускаєте вад у коханого, але інстинкти-то не обдуриш і те очевидне, що Ви не хочете бачити, проникає в Вашу свідомість уві сні, попереджаючи і готуючи до майбутньої травмі. .. Функція сновидінь в тому й полягає, щоб відновлювати наше психічну рівновагу, тому вчіться розуміти свої сни — це зробить ваше життя легше!

Монастирська Ольга

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.