«Смішарики» — формула «круглого» дитинства

З проектом петербурзької компанії «Мармелад-Медіа» під назвою « Смішарики »російський глядач познайомився в 2004 році. Деякі критики заздалегідь приготували скептичні коментарі: мовляв, мультсеріал за участю забавних «кругляччя» стане всього лише російської іпостассю «Телепузиків», яким свого часу дісталося за виявлену кимось пропаганду гомосексуалізму, девіантної поведінки та іншого негативу.

Однак «Смішарики» виявилися не тільки добре продуманим комерційним брендом, але і легко завоювали глядацькі симпатії. «Всі діти люблять, всі мами радять» — цей популярний рекламний слоган цілком би підійшов і для серіалу. Кожен сюжет мультфільму виконаний доброго гумору: «Смішарики» на сто відсотків виправдовують свою назву. Художній керівник проекту Анатолій Прохоров в одному з інтерв’ю назвав його сімейним кіно. За даними статистики офіційного сайту «Смішариків» в ряди шанувальників мультфільму крім дітей охоче вступають і дорослі, особливо жінки у віці від сімнадцяти до сорока п’яти років. Чоловіки, судячи за тими ж даними, «Смішариками» цікавляться лише після двадцяти п’яти років.

Без негативних героїв

Творці анімаційного мультсеріалу, і зокрема його режисер Денис Чернов, абсолютно не випадково вирішили зобразити персонажів у вигляді кульок. Кругла форма зайвий раз підкреслює доброзичливість смішариків і дозволяє дітям без особливих зусиль малювати улюблених героїв.

Кожен з дев’яти смішариків — яскрава особистість зі своїм особливим характером, звичками та інтересами. Серед них немає негативних персонажів, вони вчать бачити в оточуючих тільки гарне.

Кролик Крош володіє невичерпним завзяттям, йому вічно не сидиться на місці. Він любить пригоди і постійно втягує в них свого друга Їжачка. Коронна фраза Кроша: «Ялинки-голки». Він трохи егоїстичний, але на тлі його чарівності цього майже непомітно.

Їжачок — повна протилежність кришиться: скромний і вихований Смішарики, завзятий колекціонер фантиків і кактусів.

Хрюшка Нюша живе з твердим переконанням, що в кожній дівчинці повинна бути своя таємниця, і ще вірить у принца на білому коні. Легковажна модниця, вона при цьому намагається збагнути і ази ведення домашнього господарства. Нюшіной наставницею виступає Совунья — «швидка допомога» місцевого масштабу, часом ностальгує за тими часами, коли вона викладала фізкультуру.

Романтичний Бараш чи не щохвилини складає вірші. Закоханий в Нюшу і щосили намагається завоювати її розташування. Часто виявляється в комічних ситуаціях.

Ворон Кар-Карич — артист в душі і по покликанню, що не заважає йому бути самим розважливим з усіх. Ерудований, але кілька неуважний, як і всі артисти.

Ведмідь Копатича — справжній господарник. Має велике присадибне господарство. Вирощує там все, крім ананасів. Збирає мед з власної пасіки. Любить повторювати фразу: «Вкуси мене, бджола!»

Інтелігентний Лосяш в розмову при кожному зручному випадку вставляє висловлювання «Феноменально!» і «Друг мій любий!». Багато читає, віддаючи перевагу точним наукам, але знаходить час і для комп’ютерних ігор.

Пінгвін Пін чомусь говорить з німецьким акцентом і періодично вигукує: «О, Майн Готт!». Пін — інженер-винахідник. Він створив залізну няню, свистяче істота по імені Бібі, ракету і безліч інших речей. Ночами спить у холодильнику.

Цікаві факти про «Смішариках»

Внесок мультсеріалу в «виховання підростаючого покоління» переоцінити складно. Повчальні моменти спритно обіграні в яскравих сюжетах. Окремі серії об’єднані навіть у так звані «Абетки»: «Абетку безпеки», «Абетку здоров’я», «Абетку прав дитини», «Абетку доброзичливості», «Абетку читання».

У 2008 році «Смішарики» були удостоєні Державної премії Російської Федерації. Матеріальну частину премії розміром у п’ять мільйонів рублів розділили між художнім керівником Анатолієм Прохоровим, художником-постановником Салватом Шайхінуровим і продюсером Іллею Поповим.

У тому ж році «Смішариків» показали в США. 104 серії мультфільму, адаптовані під американський прокат, вийшли в ефір каналу CW під назвою «Gogoriki». Телекомпанія CW вирішила таким чином підтримати ідейну концепцію проекту «Світ без насильства». У Німеччині «Смішарики» набули ще одне ім’я — «Kikoriki».

У травні 2009 року один із смішариків несподівано опинився в космосі: бортінженер космічного корабля «Союз ТМА-15» Роман Романенко взяв з собою на орбіту подаровану дочкою м’яку іграшку у вигляді Бібі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.