Смекта: спосіб застосування повинен знати кожен

Смекта — це лікарський препарат, який повинен бути в кожній домашній аптечці. Він стане в нагоді при отруєнні, проносі, дисбактеріозі, при дискомфорті у животі на тлі хронічних запальних захворювань і так далі. Але приймати смекту потрібно правильно.

Смекта — натуральний препарат, який отримують на острові Сардинія. Вона являє собою порошок, з якого перед вживанням готують суспензію, а потім приймають її всередину.

Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, смекта осаджує на своїй поверхні токсичні речовини і гази і виносить їх з організму. При цьому більшість коисних речовин, наприклад, мінеральні солі, смекта не виводить. Одночасно смекта відновлює захисні властивості слизової оболонки шлунково-кишкового тракту — стравохід, шлунок і кишечник починають працювати більш ефективно і правильно переварюють їжу.

Як правильно приймати смекту при дисбактеріозі

Дисбактеріоз — це не захворювання, а стан, при якому в кишечнику порушується правильне співвідношення між корисною та умовно-патогенною мікрофлорою. Дисбактеріоз викликає порушення травлення, так як корисна мікрофлора допомагала перетравлювати їжу і виробляла деякі види вітамінів.

При дисбактеріозі смекту можна приймати в екстрених випадках, коли здувається живіт і з’являється кишкова коліка. У такому випадку для зняття неприємних явищ достатньо прийняти один-три пакетики смекти на добу, розчиняючи їх вміст у половині склянки води. Порошок смекти поступово висипають у воду, постійно помішуючи. Приготовлена таким способом суспензія буде мати однорідну консистенцію.

Але можна приймати смекту і у вигляді курсу лікування протягом тижня також по пакетику три рази на день. Через тиждень, після закінчення курсу лікування смекта призначають курс про-та пребіотиків — лікарських препаратів, які містять колонії корисних бактерій — мешканців товстого кишечника і речовини, необхідні для їх життєдіяльності.

Як правильно застосовувати смекту при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту

При хронічних захворюваннях порушується правильне функціонування шлунково-кишкового тракту, в тому числі перетравлювання їжі. Смекта допоможе звільнити слизову оболонку шлунково-кишкового тракту від токсичних продуктів запалення і обміну речовин, усуне підвищену кислотність і допоможе при печії, болях в животі, метеоризмі та інших неприємних відчуттях.

Так само, як і при дисбактеріозі, смекту можна приймати один — три рази для зняття неприємних відчуттів, а можна — у вигляді курсу лікування у складі комплексного лікування, в тому числі профілактичного. Приймають смекту між прийомами їжі і тільки при хронічному запальному процесі в стравоході (хронічному езофагіті) — після їжі.

Не можна застосовувати смекту тільки при підозрі на непрохідність кишечнику — це може викликати ще більший затор в кишечнику.

Як приймати смекту при кишкової інфекції

Кишкова інфекція супроводжується поносом, іноді блювотою і підйомом температури. У цьому випадку смекту можна прийняти відразу ж, ще до приходу лікаря. Приймають її також по пакетику три рази на день у складі комплексно лікування. Самий перший раз можна прийняти не один, а два пакетики смекти, а потім перейти на звичайну дозу. Але не можна забувати про те, що смекта може виводити інші ліки і лікування не буде повноцінним. Тому рекомендується розділяти прийом смекти і прийом інших лікарських препаратів одним-двома годинами.

Застосування смекти у дітей

Дітям смекта може призначатися відразу ж після народження в тому випадку, якщо у новонародженої дитини з’являється здуття живота і кишкові кольки. У більш старшому віці порушення з боку шлунково-кишкового тракту можуть розвиватися на тлі порушень харчування, введень прикорму і так далі. У всіх цих випадках лікар може призначити дитині смекту. Але самостійно, без призначення лікаря дитині до року нічого давати не можна.

У дошкільному та шкільному віці часті отруєння, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту — при всіх цих процесах лікарі призначають смекту у складі комплексного лікування.

Дітям смекту призначають у таких дозуваннях:

 • до року — по одному пакетику на добу, розділеного на кілька прийомів;
 • від року до двох років — по два пакетики на добу;
 • після двох років — по два-три пакетики на добу.
 • Вміст пакетика смекти розчиняють в будь-якій їжі: в дитячій молочній суміші, просто у воді, в каші, в соку і так далі.

  Смекту можна призначати в будь-якому віці. Дорослі люди можуть прийняти смекту ще до приходу лікаря, дітям же, особливо, до року, краще все ж давати цей препарат за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.