Смекта при вагітності — приймати з обережністю

Смекта не протипоказана при вагітності. Але всім вагітним жінкам краще все ж будь-які лікарські препарати приймати за призначенням лікаря. Цього вимагає особливість їх стану, при якому будь-які ліки може принести як користь, так і шкоду.

Особливості роботи шлунково-кишкового тракту вагітної жінки

Під час вагітності головним жіночим статевим гормоном є прогестерон, завданням якого є підтримка вагітності і придушення скорочень гладкої мускулатури матки. Якщо прогестерону виробляється недостатньо, то це може призвести до переривання вагітності у вигляді передчасного викидня або передчасних пологів.

Але гладка мускулатура всіх органів малого тазу і черевної порожнини иннервируется від єдиної вегетативної нервової системи, нервові волокна якої йдуть у складі спинномозкових нервів і потім вже відходять у вигляді гілочок до різних органів. У цих умовах придушення рухової активності гладкої мускулатури одного органа (наприклад, матки) обов’язково приведуть до того, що вона порушиться і в інших органах (тобто в органах шлунково-кишкового тракту).

На практиці майже кожна вагітна жінка відчуває на собі вплив прогестерону на шлунково-кишковий тракт. Придушення його рухової активності дуже часто приводить до формування хронічних закрепів і на їх фоні до ще більш неприємного явища — до геморою.

Приймати самостійно проносні засоби вагітним категорично заборонено по тій же самій причині: вони підсилять рухову активність мускулатури кишечника, а значить і матки, створивши загрозу невиношування вагітності.

Але у вагітних жінок крім запорів часто виникають такі симптоми, як печія, здуття живота і кишкові кольки, що змушує деяких жінок самостійно приймати смекту. Іноді жінки, знаючи, що смекта очищає організм від токсинів, приймають смекту і при нудоті, блювоті, які характерні для раннього токсикозу вагітності, а також при деяких інших станах. Так чи варто це робити?

Коли вагітним жінкам можна приймати смекту

Як і у всіх інших випадках під час вагітності смекта очистить кишечник від зайвих речовин: продуктів розпаду їжі, патогенних бактерій і їх отрут, вірусів, токсичних продуктів обміну речовин і так далі. Одночасно вона відновить захисні властивості слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Але смекта повільно пересувається по кишечнику, адсорбіруя на своїй поверхні шлаки, тому може сприяти посиленню запорів. У кров смекта не всмоктується, віддаляючись в незмінному вигляді через кишечник.

Якщо у жінки немає запорів (а таке теж трапляється), то вона може іноді самостійно прийняти кмітливість, яка очистить кишечник, вбере в себе гази і зніме кишкові кольки. Але часто без призначення лікаря приймати смекту не варто — це може призвести до дисбактеріозу, адже смекта виводить не тільки шкідливі бактерії, але і корисні, які допомагають травленню.

Іноді акушер-гінеколог, зваживши всі за і проти, призначає смекту у вигляді курсу лікування на тиждень, після чого призначає лікування, що сприяє відновленню нормальної мікрофлори кишечника. Найчастіше такі курси лікування призначаються при хронічних інфекційно-запальних та алергічних захворюваннях у вагітних жінок, іноді під час токсикозів. Призначають смекту вагітним жінкам і при отруєннях, кишкових інфекціях, особливо, якщо вони супроводжуються рідким стільцем.

Коли приймати смекту не варто

Цього не варто робити, якщо у жінки є схильність до закрепів. Смекта ще більш посилить запор, а в другій половині вагітності, коли кишечник здавлюється ще й великий маткою, може призвести до непрохідності кишечнику.

Особливо обережно до прийому смекти слід підходити жінкам, які страждають гемороєм. Геморой в цьому випадку розвивається на тлі хронічних запорів, які призводять до застою крові у венах в області прямої кишки. Ще більші запори, викликані смекта, можуть сприяти розвитку тромбів у венах, а це вже дуже небезпечно під час вагітності.

Як правильно приймати порошок

Смекта випускається у вигляді порошку в пакетиках по 3 р. Для того, щоб прийняти смекту, порошок потрібно перетворити в суспензію. З цією метою порошок поступово всипають у 100 мл води, поступово помішуючи. У результаті повинна вийти однорідна суспензія.

Так як майже завжди смекта призначається у складі комплексного лікування того чи іншого стану або захворювання, необхідно дотримуватися перерва між прийомом смекти та інших ліків не менше години.

Смекта, як і будь-яке інше лікарський засіб, під час вагітності повинна призначатися лікарем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.