Смекта при дизбактериозе — допоможе у випадку правильного прийому

Смекта — це лікарський препарат, який очищає шлунково- кишковий тракт від токсинів, хвороботворних бактерій, вірусів та інших речовин, які негативно на нього впливають. Крім того, смекта сприяє відновленню захисних властивостей слизової оболонки стравоходу, шлунка і кишечника.

Що таке дісбактероз і як він проявляється

Дисбактеріоз — це порушення балансу між нормальною (корисної) і умовно-патогенною мікрофлорою в кишечнику. У нормі між цими двома видами мікроорганізмів підтримується рівновага і якщо воно злегка порушується, корисна мікрофлора швидко пригнічує життєдіяльність умовно-патогенної.

Користь нормальної мікрофлори полягає в тому, що вона допомагає перетравлювати їжу, синтезує деякі види вітамінів (наприклад, вітаміни групи В), а також створює в кишечнику кисле середовище, в якій життєдіяльність умовно-патогенної і патогенної мікрофлори порушується.

Але в деяких випадках обсяг нормальної мікрофлори в кишечнику різко знижується і тоді умовно-патогенна починає розростатися, змінюючи загальну середу кишечника (вона стає лужний) і порушуючи процес травлення. Їжа в кишечнику при цьому перетравлюється шляхом гниття з виділенням великої кількості газів. При цьому виділяються токсичні речовини, які всмоктуються в кров і отруюють організм.

Організм людини з дисбактеріозом знаходиться на межі між здоров’ям і хворобою: умовно-патогенна і патогенна мікрофлора в будь-який момент може викликати інфекційно-запальні захворювання органів травлення.

Дисбактеріоз може розвиватися від неправильного нерегулярного харчування, від прийому антибіотиків, при частих загостреннях будь-яких інфекційно-запальних захворювань, наявності вогнищ інфекції в організмі і так далі.

Проявляється дисбактеріоз порушенням апетиту, пронос або запор, здуттям живота і періодично виникаючими кишковими коліками.

Як смекта діє при дисбактеріозі

Смекта — це адсорбент, але адсорбент, який діє в певній мірі вибірково в силу своєї тришарової структури. Тому смекта здатна не тільки всі видаляти з кишечника, очищаючи його від непотрібних речовин, але і зберігати при цьому правильний водно-сольовий баланс, регулюючи виведення води і мінеральних солей. Адсорбуючою здатністю смекти значно вище, ніж, наприклад, у активованого вугілля, що дозволяє їй активно пов’язувати будь-які патогенні бактерії і навіть віруси, а також їх токсини.

Смекта, безумовно, очистить кишечник, вивівши з нього надлишок умовно-патогенних мікроорганізмів, їхніх токсинів та продуктів неправильного розкладання їжі. Але при цьому виведеться і частина нормальної мікрофлори, що потребують додаткового відновного лікування.

Великим плюсом смекти є те, що вона відновлює захисний шар слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, знижуючи таким чином ризик розвитку колітів та інших інфекційно-запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Екстрений прийом

Іноді при дисбактеріозі розвивається різке здуття живота (метеоризм) і кишкові кольки. Крім того, може з’являтися частий рідкий стілець. Ці неприємні симптоми вимагають швидкого зняття. Смекта здатна допомогти, так як вона вбере в себе гази, видалить шкідливі бактерії і токсини і частково відновити стан кишечника. При проносі відрегулює стілець.

При всіх цих станах достатньо один — три рази прийняти смекту і стан покращає. Якщо ознаки дисбактеріозу виражені дуже сильно, то перший раз можна прийняти відразу два порошку. Для цього порошок розлучається в половині склянки води до стану однорідної суспензії (висипати порошок у воду потрібно поступово, постійно розмішуючи).

Плановий прийом

Плановий прийом смекти при дисбактеріозі здійснюється в рамках комплексного лікування. Смекта призначається окремим курсом або одночасно з іншими лікарськими препаратами. Але розрив між прийомом смекти та інших ліків повинен бути неї менше одно-двох годин.

Дорослим людям смекту зазвичай призначають по порошку тричі на день на сім-десять днів. Після такого курсу лікування необхідно повісті відновну терапію у вигляді лікарських препаратів, що містять колонії бактерій — природних мешканців кишечника і речовин, які сприяють підтримці їхньої життєдіяльності (про-та пребіотиків).

З пробіотиків призначаються такі препарати, як біфідумбактерин, пробифор, лактобактерин, аципол та інше. Пребіотики — це Лактусан, лактофільтрум і так далі.

Смекта завжди повинна бути в домашній аптечці у людей, що страждають дисбактеріозом.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.