Смекта — необхідна в будь аптечці

загрузка...

Смекта відноситься до протидіарейні препарати. Вона використовується для лікування сильного проносу у людей і тварин. Хоча в деяких країнах ці ліки відсутній у продажу, воно вважається безпечним і часто використовується при лікуванні як дорослих, так і дітей.

Як працює смекта?

Активний компонент смекти — диосмектит, речовина, яка абсорбує надлишки води і кишечником і таким чином ефективно лікує пронос. Смекта також застосовується для зняття запалень органів травної системи, для лікування деяких вірусних та бактеріальних захворювань. Сам диосмектит при цьому не всмоктується кишечником і виводиться з організму в практично незмінному вигляді.

діосмектіт — це різновид глини, до складу якої входять такі речовини, як алюміній, магній і кремній. Оскільки він зустрічається в природі, його давно використовують для лікування різних порушень роботи травної системи в різних регіонах світу. Як і інші різновиди глини, диосмектит зв’язує воду і завдяки цій властивості робить відходи, які виводяться кишечником, більш густими за консистенцією.

Побічні дії та взаємодія з іншими препаратами

При правильному використанні смекта рідко викликає які-небудь проблеми зі здоров’ям. Вона вважається безпечною навіть для дітей в перший рік життя. Завдяки порівняно м’якій дії смекта лікує діарею, не порушуючи нормальну роботу шлунка і кишечника, тому ймовірність запору або появи спазматичних болів під час прийому цього препарату досить низька.

Смекта може взаємодіяти з іншими препаратами. Якщо ви приймаєте які-небудь ліки, безрецептурні препарати, вітаміни або трави, перед початком прийому смекти запитайте лікаря чи провізора, наскільки вони сумісні.

Дослідження, проведені після 2000 року показали, що смекта значно зменшує тривалість сильного проносу (який буває, наприклад, при харчових отруєннях), а також знижує об’єм калових мас, які проходять через травну систем людини.

У більшості випадків вже через 2-3 дні після початку лікування у пацієнтів відзначається поліпшення, хоча симптоми починають слабшати практично відразу після прийому першої дози препарату. Якщо поліпшень не спостерігається протягом тижня після початку прийому, потрібно звернутися до лікаря. Ймовірно, мається основне захворювання, яке потрібно вилікувати, перш ніж починати лікувати пронос.

Смекта при ротавірусної інфекції

Крім порушень роботи травного тракту, прийом смекти іноді рекомендуються пацієнтам з ротавірусної інфекцією. Цей вірус представляє серйозну загрозу для здоров’я дітей, особливо в країнах, що розвиваються, зокрема, викликає дуже сильну діарею, яка, якщо її залишити без лікування, може призвести до виснаження і обезводнення організму, і до смерті. Здатність діосмектіта абсорбувати не тільки рідини, але і віруси і бактерії допомагає справитися з небезпечними мікроорганізмами, що викликають це захворювання і, в той же час, полегшує його симптоми.

Смекту можна приймати під час вагітності та годування груддю. Вона не робить негативного впливу на здоров’я плоду або новонародженого, але приймати її потрібно тільки при необхідності і виключно після консультації з лікарем.

Як приймати смекту

Смекта випускається у вигляді порошку для приготування розчину. Один пакетик порошку розчиняють у половині склянки ледь теплої води (якщо в інструкції лікаря не вказано інше) і приймають внутрішньо. Якщо ви даєте смекту дитині, можна змішати цей розчин з дитячим харчуванням (він абсолютно не зіпсує смак), з кашею або пюре. У більшості випадків для досягнення хорошого лікувального ефекту достатньо приймати смекту три рази на день протягом трьох днів. Курс лікування може бути і більше, але рідко триває довше семи днів.

Застосування смекти протипоказано при підвищеній чутливості пацієнта до інгредієнтів препарату та при кишкової непрохідності.

Якщо ви приймаєте одночасно зі смекта якісь інші ліки, між їх прийомом обов’язково повинно пройти 1-2 години.

Побічні ефекти у смекти зустрічаються рідко; у деяких пацієнтів спостерігається запор, який проходить при зменшенні дози або припиненні прийому препарату; вкрай рідко смекта викликає підвищення температури блювоту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.