Смекта — інструкція: препарат допоможе при проблемах зі шлунком

Смекта — це природний адсорбент для прийому всередину, який нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту. У зв’язку з позитивним впливом на всі відділи шлунково-кишкового тракту смекта широко застосовується при лікуванні як гострих, так і хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Механізм дії смекти

Смекта (активна діюча речовина — смектит діоктаедріческій) є протидіарейні препарати, який випускається французькою фармацевтичною фірмою Іпсен Фарма у вигляді порошку для приготування суспензії для прийому всередину в спеціальних пакетиках по 3 р. Смекта — це природний алюмінієвий і магнієвий силікат — порошкоподібну речовину , що складається з тришарових частинок, яке отримують в Сардинії. Іншими фармацевтичними фірмами цей препарат випускається під назвами диосмектит, неосмектін, смектит.

Смекта адсорбує на своїй поверхні і видаляє з шлунково-кишкового тракту всі токсичні речовини, бактерії та їх токсини, деякі віруси (наприклад, ротавіруси) та інші речовини, які заважають травленню.

Завдяки дискоїдний-кристалічній структурі смекта володіє виборчим адсорбційними властивостями: вона тримає в облозі на своїй поверхні токсичні речовини і виносить їх з організму. Але вона залишає в кишечнику мінеральні солі та інші потрібні речовини. Смекта здатна регулювати водно-сольовий обмін, зменшуючи виведення води і мінеральних солей в кишечнику, відновлює проникність слизової оболонки, виділення її клітинами ферментів.

Крім того, вона надає позитивний вплив на слизову оболонку кишечника. Вступаючи у взаємодію з біологічно активними речовинами слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, смекта збільшує товщину захисного муцинового шару, підвищує його в’язкість, зменшує розчинність муцину, що сприяє підвищенню резистентності (переносимості) до впливу на слизову оболонку різних дратівливих і токсичних речовин. При цьому смекта має гарну плинність, а значить, і обволікаючої здатністю — це також сприяє захисту слизової оболонки кишечника від шкідливих впливів.

Смекта також активізує фактори згортання крові, що важливо при крововиливах в слизову оболонку кишечника на тлі різних шкідливих впливів. Смекта не всмоктується в кишечнику і виводиться в незмінному вигляді.

Показання та протипоказання для застосування

Показаннями для застосування смекти є:

 • пронос будь-якого походження, як гострий, так і хронічний: кишкова інфекція (у складі комплексного лікування), порушення травлення від неякісної їжі, лікарський, алергічний і так далі;
 • печія, неприємні відчуття в животі при хронічних захворюваннях органів травлення;
 • здуття живота (метеоризм) і кишкові кольки при дисбактеріозі.
 • Прийом смекти протипоказаний:

 • при кишкової непрохідності;
 • при непереносимості фруктози, порушення всмоктування простих цукрів — глюкози і галактози;
 • при деяких видах ферментативної недостатності, наприклад, при нестачі ферментів для розщеплення цукру;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.
 • Як правильно приймати

  Дорослим хворим смекту призначають по одному пакетику три рази на день. Для того щоб з порошку приготувати суспензію, потрібно вміст одного пакетика розмішати в півсклянки води, всипаючи порошок повільно і постійно розмішуючи до отримання однорідної суспензії.

  При гострих проносах на перших порах добова доза смекти може бути подвоєна. Зазвичай смекту приймають між прийомами їжі. Винятком є запалення стінки стравоходу (езофагіт) — при цьому захворюванні смекту краще приймати після їжі. Між прийомом смекти та інших лікарських препаратів повинно пройти не менше одного — двох годин. Звичайний курс лікування смекта — три-сім днів.

  Побічні ефекти

  Побічних ефектів у смекти небагато. Іноді на тлі її прийому виникає запор і різні алергічні реакції. У першому випадку достатньо зменшити дозу препарату, не припиняючи його прийом, а в другому, звичайно ж, потрібно припинити прийом.

  Але хворий повинен знати, що якщо понос протягом трьох днів не зменшується, то слід звернутися за допомогою до лікаря.

  Смекту можна застосовувати зовсім маленьким дітям, літнім людям, вагітним жінкам і матерям, що годують дитину грудьми. Передозування смекти проявляється у вигляді запору.

  Якщо застосовувати смекту одночасно з іншими лікарськими препаратами, то може порушитися їх засвоєння.

  Смекта — це лікарський препарат, який повинен бути в кожній домашній аптечці, його можна прийняти до приходу лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.