Смекта для новонароджених — дозволена і широко застосовується

Шлунково-кишковий тракт — це слабке місце будь-якого новонародженого . Проблеми з ним починаються відразу після народження і далеко не завжди зникають із закінченням періоду новонародженості, тобто перших чотирьох тижнів життя. Смекта цілком може допомогти мамі справитися з цими проблемами.

Що являє собою шлунково-кишковий тракт новонародженого

Дитина народжується на світ стерильним, в тому числі стерильний і його шлунково-кишковий тракт. Але відразу ж після народження полчища мікроорганізмів починають заселяти його шкіру і слизові оболонки, які мають сполучення з зовнішнім середовищем, у тому числі шлунково-кишковий тракт.

Шлунково-кишковий тракт (ШКТ) людини в нормі повинен містити досить корисних мікроорганізмів (нормальної мікрофлори), яка допомагає перетравлювати їжу, виробляє деякі види вітамінів і стримує зростання мікрофлори, яка здатна в будь-який момент (наприклад, при ослабленні організму) викликати захворювання (тобто умовно-патогенної мікрофлори).

На жаль, заселення ШКТ дитини мікрофлорою йде не завжди так, як потрібно, в вперше дні і тижні життя в його кишечнику часто розвивається дисбактеріоз — переважання умовно-патогенної мікрофлори над корисною. Такий стан у деяких дітей тримається до трьох місяців і більше.

Особливо гостро стоїть проблема при будь-яких порушеннях вигодовування новонародженої дитини, в тому числі при штучному вигодовуванні, так як будь-яка молочна суміш є для організму дитини чужорідної. При грудному вигодовуванні жіноче молоко швидко і повністю засвоюється організмом дитини, при цьому в кишечнику створюється середовище, сприятливе для розвитку нормальної мікрофлори. При штучному харчуванні навпаки, за неповного перетравлення суміші створюється середу сприятлива для розвитку умовно-патогенної мікрофлори.

Крім того, в молоці матері міститься ряд біологічно активних речовин, які допомагають справлятися з інфекцією, тоді як в молочних сумішах їх немає. Тому в періоді новонародженості майже у всіх дітей розвиваються більш-менш виражені явища дисбактеріозу, але при грудному вигодовуванні вони швидко проходять.

Як діє смекта

Діючою речовиною смекти є речовина природного походження діоктаедріческій смектит, яке має складну тришарову дискоїдний-кристалічну структуру і високий ступінь в’язкості. Ці властивості дозволяють смекта зміцнювати захисний бар’єр в слизовій оболонка кишечника, який значно підвищує опірність ШКТ будь ушкоджувальних чинників. Захисний бар’єр формується завдяки освіті множинних зв’язків смекти з глікопротеїнами пристеночной слизу, що покриває слизову оболонку.

Це призводить до того, що слизова оболонка стає більш міцною і захищеною. Роздратовану і запалену слизову оболонку смекта ніжно обволікає і заспокоює, захищаючи її клітки від дратівної дії жовчних кислот, мінеральних солей, мікроорганізмів і їх токсинів. Смекта поглинає всі ці речовини, а також гази і не повністю переварені вуглеводи і інші продукти обміну речовин, що утворюються при неправильному перетравленні їжі, і виводить їх з організму. Така дія сприяє відновленню нормальної мікрофлори кишечника і підсилює його опірність впливу різних пошкоджуючих факторів.

Захисна дія смекти проявляється і в тому, що вона не допускає попадання на слизову оболонку патогенних бактерій і вірусів. При цьому вона не виводить з організму необхідних мінеральних речовин (структура цього препарату дозволяє йому проявляти виборчу адсорбцію) і при правильному застосуванні не виводить з організму корисної мікрофлори.

Тому неонатологи (педіатри, які лікують дітей першого місяця життя) люблять призначати смекту, дотримуючись при цьому певних правил, щоб не нашкодити дитині: при тривалому безконтрольному застосуванні смекта може викликати у новонародженого запор, що вже небажано.

Як правильно застосовувати смекту в періоді новонародженості

У періоді новонародженості смекту дозволено давати не більше пакетики на добу. Але ця кількість дається не відразу, а саме протягом доби. Перед застосуванням смекту розводять в пляшечці з 50 мл будь-якої рідини, яка дається дитині. Всипають смекту поступово і постійно струшують пляшечку так, щоб утворилася однорідна суспензія. Потім суміш дається дитині періодично протягом доби.

Якщо лікар призначив дитині ще якесь лікування, то між прийомом смекти та інших ліків повинно пройти не менше одного-двох годин. Тривало застосовувати смекту можна.

Смекта — це хороший засіб для стабілізації роботи кишечника у новонародженої дитини, але призначати його повинен лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.