Смекта для дітей — допоможе при кишкових інфекціях

загрузка...

Однією з основних проблем в педіатрії є лікування кишкової інфекції . Особливо це стосується кишкових інфекцій вірусного походження, наприклад, ротавірусної інфекції або кишкового грипу, так як ефективних противірусних препаратів для лікування таких інфекцій немає.

Проблема кишкових інфекцій у дітей

Кишкові інфекції у дітей протікають важче, ніж у дорослих, якого б походження вони не були. Виявляються вони нудотою, блювотою, проносом, підвищенням температури. При цьому основну небезпеку становить втрата організмом рідини з блювотою і проносом, тому важкі кишкові інфекції у дітей лікуються звичайно в стаціонарі.

Кишкові інфекції бактеріального походження піддаються лікуванню антибактеріальними лікарським препаратами, а ось вірусні кишкові інфекції лікувати значно складніше. Останнім часом значно збільшилося число випадків ротавірусної інфекції у дітей. Ротавірус був виявлений порівняно недавно, в сімдесятих роках минулого століття, але сьогодні викликана ним інфекція є однією з найпоширеніших, особливо, в міжсезоння.

Проявляється ротавірусна інфекція блювотою, проносом з водянистими випорожненнями, болями в животі і порушенням загального стану внаслідок інтоксикації. При тяжкому перебігу ротавірусної інфекції через частої блювоти і рідкого стільця швидко наростає зневоднення організму.

Джерелом зараження є хвора людина, захворювання передається як контактним шляхом (через брудні руки і предмети), так і повітряно-крапельним (при ротавірусної інфекції часто бувають кашель і нежить). Потрапляючи в організм людини, ротавірус впроваджується в клітини слизової оболонки тонкого кишечнику, що розташовуються на вершині ворсинок. При цьому порушується процес всмоктування і перетравлення харчових речовин, знижується активність кишкових ферментів, підвищується перистальтика кишечника. Все це викликає поява нудоти, блювоти і рідкого стільця.

Тривалість захворювання від двох днів до тижня, але після зовнішнього одужання дитина ще деякий час є вірусоносієм і може бути заразним для оточуючих.

Смекта при лікуванні ротавірусної інфекції у дітей

Смекта — це природний адсорбент, який отримують з деяких видів черепашнику на острові Сардинія. Особливість будови кошторису дозволяє їй вибірково адсорбувати ті чи інші речовини. Так, смекта чудово адсорбує і виводить бактерії, віруси, їх токсини і продукти неповного розкладання вуглеводів, які викликають процеси бродіння в кишечнику (продукти бродіння особливо характерні для ротавірусної інфекції). Але при цьому смекта регулює водно-сольовий обмін, оскільки не видалять з організму необхідні мінеральні солі.

Крім того, смекта проникає в слизову оболонку кишечника, збільшуючи освіту в ньому захисного шару. Це призводить до того, що стінка кишечника стає більш стійкою до впливу будь-яких ушкоджуючих факторів. Одним з таких пошкоджуючих факторів є ротавіруси, які проникають в клітини слизової оболонки кишечника і розмножуються там. У ході клінічних досліджень було встановлено, що смекта в значній мірі обмежує проникнення ротавірусів через захисний шар слизової оболонки кишечнику.

Сьогодні немає ефективного засобу для лікування кишкових інфекцій вірусного походження. Тому педіатрами на озброєння узятий метод ентеросорбції, тобто зв’язування і видалення шкідливих речовин з кишечника. При цьому з шлунково-кишкового тракту виводяться хвороботворні віруси, бактерії, їх токсини та інші біологічно активні речовини, що робить багатобічна лікувальний вплив на весь організм.

Тому в лікуванні ротавірусної інфекції у дітей часто застосовується смекта. При тяжкому перебігу захворювання з великою втратою дитиною рідини її часто поєднують з внутрішньовенним краплинним введенням сольових розчинів.

Кращий ефект виходить в тому випадку, якщо смекта призначається при появі перших же ознак захворювання. Це може призвести навіть до обриву захворювання або до більш легкому його перебігу.

При застосуванні смекти у вигляді коротких курсів вона зазвичай не робить негативного впливу на корисну мікрофлору кишечника і добре переноситься.

Як правильно давати дитині смекту

Для попередження побічних ефектів (наприклад, запорів) смекту дітям призначають у вигляді дробового прийому, розчиняючи її в воді, соку або будь-яких продуктах дитячого харчування. Порошок, що знаходиться в пакетику розчиняють у 50 мл будь-якої рідини, яку отримує дитина. При цьому порошок додається в рідину поступово, ретельно перемішуючи до отримання однорідної суспензії. Отриману суспензію розподіляють на декілька прийомів протягом доби.

Дітям до року дають один пакетик на добу, від року до двох років — один-два пакетики, старше двох років — два-три пакетики.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.