Службовий роман — чи можливий щасливий фінал?

«Зі мною ось що відбувається, до мене мій старий друг не ходить, а ходять в дрібній метушні різноманітні не ті … »Слова відомої пісні Євгена Євтушенка були написані зовсім до іншого рязанівської фільму. Знаменитий «Службовий роман» вийшов на екрани в 1977 році. Історія мимри — начальниці і скромного, забитого життям службовця, яких Його Величність Любов звела на п’єдестал, змусила ожити, перетворитися і зрозуміти як прекрасний цей світ. Світ двох.

Роман службовий, зі щасливим кінцем. В суєті буднів, коли немає часу на особисте життя, іноді доля підкидає серйозні випробування. Двоє співробітників одного разу перестають бачити один в одному тільки товаришів по службі. Спалахує почуття, починається службовий роман.

У цих відносин багато осіб. Службовий роман може бути лише ліками від рутини і зневіри, комусь допоможе зробити запаморочливу кар’єру, а іноді і створити сім’ю, як у фільмі у Ельдара Рязанова.

Службовий роман таїть у собі багато прихованих пасток, він може розважити, а може зруйнувати все життя. Чи варто заводити службовий роман?

У будь-якій дії завжди є мотивація. Навіщо такий роман заводити? А як же давно відомий постулат — не роби любов там, де робиш гроші? Де працюєш і де живеш — романів не заводь. Так вчили наші бабусі, щиро бажаючи своїм онукам добра і щастя. Тобто спочатку не допускалася думка про благополучному результаті закоханості двох товаришів по службі. Але життя змінює правила гри. В рамках постійної завантаженості і ненормованого робочого дня де, як не в рідному колективі, варто пошукати свою половинку.

Якщо почуття все ж спалахнули і закохані не сумніваються у серйозності своїх намірів, вони не вважають за потрібне приховувати свої відносини від колективу. Це перевірка на міцність, це смак і різноманітність в житті будь-якого офісу.

Однак часто службові романи починають викликати заздрість і провокувати інтриги, що негативно позначається на загальному робочому процесі. Часто закохані бачать вихід із такої ситуації в зміні місця роботи обох або одного учасника роману. Це допомагає зберегти відносини і додати нотку перемоги — разом подолали важке випробування.

Як оцінює службовий роман суспільство? Діловий етикет розглядає такий факт як неприпустимий, але хіба справжні почуття можна застебнути на всі гудзики протоколу? Демократичність стосунків, свобода вибору в любові превалює. Яка різниця де двоє зустрілися, головне, щоб почуття було справжнім.

Чому службові романи в серйозних компаніях не вітаються? Енергія трудового ентузіазму починає трансформуватися в енергію закоханості. Це відволікає від робочого процесу, не дає співробітникам повною мірою вирішувати робочі завдання. Ось тільки любов не знає графіків і розкладів.

Хто, як не товариші по службі, що роблять одну справу, завжди в курсі робочих тим, у них багато спільних інтересів. Перебуваючи в одному колективі, працюючи пліч-о-пліч, набагато легше зрозуміти людину до кінця, щоб переконатися в правильності і серйозності власного вибору. Сім’я будується не на один день.

У службовому романі є певна «точка кипіння», коли відносини потрібно виносити за межі офісних стін. Пересуди, плітки, заздрісні погляди колективу несуть дисонанс в робочий процес. Двом варто домовитися про службову етику — на роботі лише робочі стосунки, пристрасні обійми і ніжні почуття — у поза робочий час. І вовки ситі, і вівці цілі. Дотримані всі інтереси, службові обов’язки весь колектив виконує якісно і в строк.

Службовий роман з начальником таїть у собі ще більшу небезпеку. У когось заводити інтрижки з підлеглими входить в нормальний графік розваг, тому не варто спокушатися на цей рахунок, і мріяти про великій і світлій любові з офісним ловеласом. А хтось таким чином «мітить» свою територію, показуючи хто в домі господар.

Якщо все ж велике і світле почуття наздогнало в стінах офісу, варто до нього ставитися дбайливо і чуйно, приховуючи від сторонніх очей. Колеги можуть запідозрити закоханих у корисливому інтересі.

Службовий роман несе в собі таємницю, головне правило — не світитися. Такий роман вчить красиво розлучатися без докорів і помсти.

За статистикою, в Росії кожен третій шлюб починався в рамках службового роману.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.