Слінги: правила безпеки

Якщо все зроблено правильно, перенесення дитини в слінгу може бути безпечніше, ніж носіння дитини на руках. У слінгу немає м’язів, які втомлюються, або рук, які завжди здатні нас підстрахувати. Але як не крути, безпека дітей завжди має першорядне значення. Ми пропонуємо вашій увазі кілька рад, які стосуються безпеки дитини при його перенесенні в слінгу. Ви відповідальні за безпеку своєї дитини, так само як і за свою.

Неважливо, який слінг ви виберіть, потрібно просто навчитися правильно його використовувати і думати про безпеку дитини.

Кілька правил безпеки, якими не можна нехтувати:

 • Батьки повинні переконатися, що дитина може дихати. Слінг дозволяє батькам займатися своїми справами, так як руки у них вільні, але це не привід не стежити за своєю дитиною. Жоден слінг не може забезпечити вашій дитині постійний приплив повітря. Це повинні перевіряти батьки.
 • Не переносьте дитини таким чином, щоб його підборіддя стосувався грудей. Це правило відноситься до всіх дітей, яких носять на руках, в слінгу, в автокріслах, або в будь-яких інших аналогічних пристроях. Таке положення може заважати дитині дихати. Новонароджені ще не так добре контролюють м’язи, щоб відкрити дихальні шляхи. Дитині потрібно зручно лежати на спині, щоб підборіддя не торкався грудей.
 • Батьки не повинні допускати, щоб особа або голова дитини були накрита тканиною. Покриття голови і обличчя дитини може призвести до вдихання дитиною вже видихнути повітря, що становить небезпеку для здоров’я дитини. Крім цього, якщо голова дитини накрита, батьки не можуть перевірити чи нормально все з дитиною. Батьки повинні бути впевнені, що їх дитині вистачає повітря. Потрібно частіше перевіряти стан малюка.
 • При перенесенні дитину в слінгу батькам не можна бігати, стрибати або займатися будь-якою іншою фізичною активністю, яка супроводжується струшуванням або підстрибування. Експерти стверджують, що такі рух можуть пошкодити шию, хребет і / або головний мозок дитини.
 • Ніколи не використовуйте слінг, коли ви їдете в машині. На відміну від автокрісел, слінги з м’якої тканини не забезпечують належний рівень безпеки.
 • Батьки повинні використовувати слінг, який підходить для малюка за віком і по вазі. Приміром, ергономічні рюкзаки можуть використовуватися для піших прогулянок з немовлятами та дітьми ясельного віку, але вони не підходять для дітей, які не можуть сидіти без сторонньої допомоги протягом тривалого періоду. У рюкзаку, який зазвичай надягає спереду, можна носити дитину вагою від 5 до 12 кілограмів. Діти з меншою вагою можуть просто вислизнути з слінга, а хлопці побільше викличуть дискомфорт у того, хто надів на себе слінг.
 • Кілька порад для повсякденної безпеки

 • Батьки повинні регулярно оглядати слінги та перевіряти їх на наявність дефектів. Особливо ретельно потрібно перевіряти шви, тканина, пряжки та інші кріплення кожен раз, коли використовується слінг. Не використовуйте слінг, якщо ви виявили, що з ним щось не в порядку.
 • Під час прогулянки з дитиною варто іноді дивитися в відбивають зображення поверхні — наприклад, скла автомобілів або вітрини — використовуючи їх як дзеркала, щоб перевірити стан дитини.
 • Не рекомендується відвідувати з дитиною в слінгу місця, де існує підвищений ризик падіння. Наприклад, ризик падіння підвищується, коли ви піднімаєтеся по сходах, їздите на коні або велосипеді, катаєтеся на ковзанах. Ризик падіння також збільшується на слизьких поверхнях, коли ви йдете грати в боулінг, займаєтеся вітрильним спортом або досліджуєте печери. Коли дитина перебуває в утробі матері, він отримує «вбудовану» захист від падіння, але дитина на руках або в слінгу не має такого захисту. Тому не потрібно ходити в перераховані місця і займатися такого роду діяльністю.
 • Якщо вам потрібно надіти захисний одяг для якогось заняття, ви не повинні зверху надягати слінг. Пристосування для транспортування дітей не передбачають забезпечення захисту очей, вух, захисту від літаючих частинок, які виходять від газонокосарки, захисту від диму і пилу, які виникають в процесі покосу газону або миття посуду. Слінги також не передбачають захист від падіння.
 • Захистіть свою дитину від несприятливих погодних умов.
 • Руки і голова вимагають захисту від сонця. Батькам не коштувати одягати свою дитину дуже тепло влітку; не використовуйте слінг, якщо температура на вулиці настільки висока, що дитина може отримати тепловий удар. Не дозволяйте дитині мерзнути взимку. Зараз існує безліч курточок і плащів, спеціально пошитих для слінгів, але ви також можете імпровізувати і розробити власний дизайн.
 • Будьте уважні до того, до чого може дотягнутися дитина, якщо він знаходиться в слінгу у вас на спині.
 • Переноска дитину на руках або в слінгу — це дуже важливе завдання, яке можна довірити відповідальному дорослій людині, яка не боїться ризику.
 • Не варто носити дитину в слінгу, коли займаєтеся приготуванням на кухні, так як це підвищує можливість отримання опіків. Якщо дитина на руках, або ж у слінгу, то він знаходиться на висоті плити, і цілком імовірно, що дитина може отримати опік.
 • При катанні на човні краще тримати дитину в слінгу, а не на руках, а ще краще надягти на нього спеціальний костюмчик або рятувальний круг. На жаль, слінг не сумісні з такими пристосуваннями. Більш того, якщо ви впали у воду разом з дитиною, який був пристебнутий до вас ремінцями слінга, ви піддаєте дитину серйозної небезпеки.
 • Інструкції з вивчення нових слінгів

  Більшість батьків легко вчаться, як носити дитину в слінгу спереду або збоку, але навіть у цих випадках малюка потрібно підтримувати рукою до тих пір, поки ви не будете повністю впевнені, що він надійно закріплений у слінгу. Слінги, які надягають на спину, більш складні, але зате дають більше свободи. Для батьків перенесення дітей на спині більш зручний. Подальші поради стосуються всіх типів слінгів, але особливу увагу на них потрібно звернути користувачам слінгів, які надягають на спину:

 • Для початку тренуйтеся на ляльках чи плюшевих ведмедиків. Якщо ви розібралися з інструкціями до слінгу, то це тільки перший крок, тепер потрібно зрозуміти принцип його кріплення. Зробивши кілька спроб без дитини, ви зможете запам’ятати послідовність дій при роботі зі слінгом.
 • Краще тестувати новий слінг з дитиною, коли і ви, і дитина добре відпочили і в гарному настрої.
 • Вам потрібен спостерігач або контролер. Це повинен бути доросла людина, яка візьме на себе відповідальність за вашої дитини. Спостерігач повинен бути готовий в будь-який момент підхопити вашої дитини, якщо він падатиме.
 • Використовуйте дзеркало.
 • Починайте з малого. Краще для початку попрактикуватися у використанні слінгу, передаючи дитини з підлоги на диван, піднімаючись і піднімаючи за собою свою дитину.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.