Слінги для новонароджених — в чому їх переваги?

Перші коляски для дітей з’явилися в 18 столітті , і довгий час були доступні тільки заможним сім’ям. Чим же користувалися новоспечені матусі для носіння малюків? Адже історія людства налічує не одну тисячу років, і весь цей час обходилися без колясок. Здавна існував універсальний спосіб — слінг чи шнурок. Сьогодні слінги стали дуже популярні серед матусь, багато хто відмовляється від колясок, рюкзаків та інших коштів на користь слінгів.

Слінг (від англ. sling — перев’язь) — являє собою смужку тканини, довжиною від 2-х до 6-ти метрів, шириною 50-80 см. Іноді слінг називають клаптевий тримач чи бебі-слінг. Основна перевага слінгу в тому, що він дозволяє закріпити малюка в природній позі на животі, на спині або на боці у мами.

Різновиди слінгів для малюків:

На сьогоднішній день розрізняють три види слінгів для дітей: слінг-шарф, слінг на кільцях, травень-слінг. Для новонароджених дітей найбільше підходить слінг-шарф і слінг на кільцях, а ось травень-слінг підходить для тих дітей, які вже вміють сидіти, тому як його конструкція нагадує рюкзак-кенгуру.

Слінг-шарф — найдовший з усіх слінгів (від 4-х до 6-ти м), його зручно зав’язувати, захоплюючи відразу два плеча, рівномірно розподіляючи навантаження на материнський хребет.

Слінг на кільцях більш короткий (близько 2 м), з одного боку знаходиться подушечка для плеча і кільце, в яке протягується другий кінець слінгу.

Дві ці модифікації слінгів однаково зручні для носіння новонароджених немовлят, а вже особливості конструкції (шарф або на кільцях) належить вибрати мамі.

У чому переваги слінгу?

Слінг — відмінне пристосування для новонароджених малюків. У тому становищі, в якому малюк знаходиться в перев’язі, зберігається природне положення хребта. Спинка новонародженого злегка округлена, і буде вирівнюватися поступово, а слінг забезпечує найоптимальніші умови для цього. Навантаження на хребет розподіляється рівномірно, по всій площі, тканина слінга щільно прилягає до спинки малюка.

Для новонароджених малюків слінг — найбільш прийнятна форма перебування. Дитина постійно знаходиться поруч з мамою, чує биття її серця, в будь-який момент може отримати їжу (слінг дозволяє годувати малюка груддю, не змінюючи положення), може задрімати, і виспатися, поки мама буде зайнята якоюсь справою.

Чимало зручностей приносить слінг і мамі, у неї звільняються обидві руки, вона стає набагато мобільніші. Можна пересуватися в будь-якому напрямку, не думаючи про те, як коляску, яка важить в рази більше новонародженого малюка. Будь похід в громадське місце стає більш безпечним, малюк, сидячи обличчям до мами, залишається спокійним.

Вибираючи слінг для малюка, потрібно звернути увагу, з якої тканини він зроблений. Найкраще натуральні бавовняні тканини: сатин, бязь, ситець. Домішка синтетики забезпечує слінгу покращені споживчі властивості, однак для новонародженого малюка краще не використовувати слінг з домішкою синтетики, так як це може викликати алергічну реакцію. Для зимового періоду існують спеціальні, теплі слінги, з більш товстих тканин. Нерідко мамам так подобаються слінги, що вони при знаходять кілька штук, включаючи красиві, з різною обробкою, слінги «на вихід».

При використанні слінгу треба приділити особливу увагу одягу малюка, вона повинна бути еластичною і злегка завеликою, щоб малюку було вільно і зручно.

Багато мами сумніваються, настільки слінг універсальний і корисний, чи не є це черговим розрекламованим товаром. Перев’язь або слінг існує не одну сотню років, починаючи з первіснообщинного ладу, мами використовували перев’язь, щоб звільнити руки і носити малюка. Цей спосіб пройшов перевірку століттями. Сьогодні конструкції слінгів модифікуються, удосконалюються, особлива увага приділяється тканинам, з яких шиють слінги.

Деяких хвилює питання, чи не відчуває малюк в слінгу недолік кисню. В результаті проведених досліджень було виявлено, що дійсно, малюк отримує на 1% кисню менше, але тільки за рахунок того, що він абсолютно розслаблений поруч з мамою, легко і вільно дихає, рідко плаче або не плаче зовсім. Ніякого дефіциту або недоліку він не відчуває.

Ще одне важливе питання для батьків, чи не стане дитина розбалували і примхливим, перебуваючи основну частину поряд з мамою? Психологи однозначно відповідають на це запитання «Ні!». Однією з найгостріших потреб малюка в перші місяці життя, є не тільки своєчасне отримання їжі, але і близький контакт з матір’ю. Поруч з мамою розвиток і зростання малюка відбувається більш гармонійно, легше відбувається адаптація з навколишнім світом. Вже через кілька місяців малюк сам не захоче перебувати тільки поруч з мамою, він почне повзати, досліджувати навколишній простір, потім почне ходити, бігати.

Марина Курочкіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.