Склеротерапія — боротьба з варикозом

загрузка...

Склеротерапія використовується для лікування варикозного розширення вен і судинних зірочок. Вона покращує зовнішній вигляд ніг і усуває багато неприємні симптоми варикозу. Дуже часто склеродермія проводять в косметичних цілях. Однак процедура призначається і в тих випадках, коли варикоз викликає біль, набряклість, печіння в ногах і судоми, які особливо часто з’являються в нічний час.

Вагітним жінкам рекомендується робити склеротерапию через деякий час після пологів.

Ризики

Склеротерапія є досить безпечною процедурою, і дуже рідко викликає ускладнення.

Тимчасові побічні ефекти

Тимчасові побічні ефекти зазвичай з’являються в тому місці, куди була зроблена ін’єкція речовини, що викликає утворення рубцевої тканини. До таких побічних ефектів належать:

 • Синці;
 • Червонуваті припухлості на шкірі;
 • Поява сіточки з їх тонких червоних кровоносних судин.
 • Ці побічні ефекти зазвичай проходять самі по собі протягом декількох днів або тижнів.

  Побічні ефекти, що вимагають лікування

  Інші ускладнення зустрічаються рідше, але вони більш серйозні і часто вимагають лікування:

 • Запалення може призвести до набряклості і дискомфорту навколо того місця, куди була зроблена ін’єкція. Для зняття запалення часто рекомендується прийом аспірину або антибіотиків.
 • Освіта згустків крові. У рідкісних випадках після склеротерапії в венах утворюються тромби, і ще рідше вони потрапляють в кровоносні судини легенів, викликаючи легеневу емболію. При появі таких симптомів цього стану, як утруднене дихання, біль у грудях, запаморочення і / або відкашлювання мокроти з кров’ю, необхідно звернутися за терміновою медичною допомогою.
 • Алергічна реакція. Препарат, який використовується для лікування, може викликати алергічну реакцію, але це трапляється дуже рідко.
 • Підготовка

  Перед склеротерапией пацієнт повинен пройти ретельне медичне обстеження. Лікар вивчає симптоми і перевіряє наявність основних захворювань, які можуть викликати збільшення вен або поява капілярних сіточок.

  Лікарю необхідно знати, які препарати приймає пацієнт (особливо важливо повідомити йому про прийом аспірину, нестероїдних протизапальних засобів, антикоагулянтів і антибіотиків). Повідомте лікаря, якщо ви курите, приймаєте гормональні протизаплідні засоби, а також, якщо у вас є серцеві захворювання і коли-небудь спостерігалися алергічні реакції на лікарські засоби.

  За добу до процедури не слід голити ноги і наносити на них які-небудь лосьйони або креми. На процедуру слід приходити у вільному одязі — обтягує тканину може викликати неприємні відчуття після склеротерапії.

  Процедура

  Склеротерапія проводиться без застосування анестезії; незабаром після процедури пацієнт може залишити лікарню.

  Під час процедури пацієнт лежить на спині, його нога трохи піднята. Лікар очищає шкіру над хворою веною, а потім вводить в неї спеціальний розчин. Цей розчин викликає роздратування венозних стінок, через що ті ущільнюються і кровотік в цих венах блокується. Поступово венозні стінки перетворюються на рубцеву тканину, а самі вени зникають. Іноді лікарі використовують цей розчин у вигляді піни, особливо якщо лікують великі вени. Піна покриває більшу поверхню, ніж рідина.

  У ході процедури пацієнти можуть відчувати незначні болючі відчуття, але вони швидко проходять.

  Зробивши ін’єкцію, лікар протягом деякого часу масажує шкіру над хворою веною, щоб поліпшити дію розчину.

  Кількість ін’єкцій, які роблять в ході склеротерапії, а, отже, і тривалість процедури, залежить від ступеня варикозу.

  Після процедури пацієнту потрібно полежати протягом 15-20 хвилин. У цей час лікар проведе огляд, а потім попросить пацієнта пройтися — це важливо, що запобігти утворенню тромбів.

  Приблизно протягом трьох тижнів після склеротерапії слід носити компресійні панчохи або користуватися спеціальними бинтами. Протягом однієї або двох тижнів слід уникати дуже напружену фізичну активність і впливу сонячних променів на ті ділянки шкіри, куди була зроблена ін’єкція.

  Результати

  Згідно з результатами досліджень, склеротерапія проходить у цілому успішно в 50-80% випадків. Якщо у вас були невеликі варикозні вени або судинні зірочки, результати склеротерапії стануть помітні через 3-6 тижнів. Більш великі вени стануть практично непомітними через 3-4 місяці.

  Склеротерапія не захищає від появи нових варикозних вен.

  Якщо ви хочете пройти склеротерапию повторно, це можна буде зробити через 4-6 тижнів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.