Скільки зубів у людини?

загрузка...

Людський зуб — частина зубного органу, призначені для первинної обробки їжі, формування звуків в мові, рідше — для оборони. Часто ми чуємо в рекламі зубної пасти, скільки зубів у дорослої людини. Тридцять два зуби. Однак, за життя їх зросте трохи більше.

У житті у людини виростає два комплекти зубів: молочні та корінні. Кожному підлітку відомо, скільки молочних зубів у людини, оскільки до 12 років, зазвичай, молочні зуби змінюються на корінні. Так от, у людини виростає двадцять молочних зубів: 10 на верхній челлюсті і 10 на нижній. По 5 зубів на кожну половину челлюсті. У період змінного прикусу молочні зуби у людини заміщуються постійними. До формування постійного прикусу в 12-14 років у здорової людини виростає 28 зубів. Пізніше, у віці від 17 до 25 років, у людини прорізаються останні зуби — зуби мудрості. Зубов мудрості у людини 4: по 2 на верхню і нижню челлюсті. Разом: 32 зуба. Такий відповідь на питання «скільки зубів у людини». Якщо тільки у людини немає аномалії числа зубів.

Аномалії числа зубів

Гіпердонтія Виражається в перевищенні числа зубів у людини. Природа цього явища невідома. Аномалія зустрічається у приблизно 2% людей.

Гіподонтія Виражається в нестачі кількості зубів у людини, викликаному гальмуванням у розвитку зубних зачатків. Зустрічаються аномалії з відсутністю до шести зубів (не рахуючи третіх молярів — зубів мудрості).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.