Скільки зубів у акули?

Акула одне з найдивовижніших тварин, але при цьому акула це один з найнебезпечніших хижаків всього водного світу. У акул існує дуже цікава особливість, пов’язана з їх зубами. А, саме, у акули дуже швидка зміна зубів. Тому є такі акули, які змінюють зуби переднього ряду, на нові в середньому один раз в два тижні!

Скільки зубів у акули і як вони розташовані? Одного разу, щоб порахувати, скільки зубів у китової акули, вчені спіймали її і витягли на сушу. Вони були вражені побаченим. В роті у акули виявилося близько 14000 дрібних зубів, які за формою нагадували голку. Але всі ці зуби потрібні для того, щоб в роті у риби затримувався планктон, так як китові акули не представляють для людини ніякої небезпеки. Але як йдуть справи з небезпечними для людей, білої або тигровій акулою? Скільки зубів у білої акули? Зуби цих хижаків відрізняються від китової тим, що мають трикутну форму на відміну від голчастою, а також вони більш широкі і довгі. У білої і тигровій акул близько 280-300 гострих зубів. Вони розташовуються в 5 рядів, от скільки рядів зубів у акули. Чим молодше акули, тим швидше відбувається зміна зубів, так як при полюванні ці хижаки часто втрачають свої дорогоцінні зуби, залишаючи їх в жертві. Для того, щоб зменшити ризик випадання своїх власних зубів, природа навчала акул, після того як вони вчепилися в жертву, здійснювати рухи зліва направо (подібно цуценяті, що вчепився в подушку). Тому акули ніколи не мотають головою знизу вгору, щоб не втратити свої гострі зуби.

Настільки часта зміна зубів у акул обумовлена тим, що їх їжа в основному складається з риб з дуже щільною і товстою лускою і інших мешканців водного світу, які мають досить тверді тіла. Тому еволюція нагородила акул найкращим будовою зубів і найшвидшою її зміною. В середньому молоді акули міняють передній ряд зубів один раз в три місяці, а їхні старші родичі один раз в три місяці. На даний момент акули є одними з найсильніших і найнебезпечніших хижаків в морях і океанах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.