Скільки живуть щурі?

Щура — поширені по всьому світу гризуни, значення в житті людини яких дуже велике. Щури відомі як всюдисущі і дуже численні паразити. Скільки років живуть щурі серед людей, стільки років вони приносять хвороби, руйнування, збиток. Популяція їх украй велика, а скільки живуть щурі?

Дика щур в природі живе до трьох років, проте частіше щури не проживають більше півтора року. На тривалість життя диких щурів негативно впливає канібалізм, людська загроза, і вищі в харчовому ланцюжку хижаки.

Одомашнені щури не відрізняються від своїх диких родичів тривалістю життя. Скільки живуть щурі декоративні, стільки живуть щурі лабораторні, стільки ж живуть і дикі щурі. Тривалість життя щури перевищує 3 роки тільки у виняткових випадках, незалежно від того, наскільки сприятливими були умови її життя. У рідкісних випадках самці домашніх щурів доживають до 4-5 років. Рекордом тривалості життя щури зафіксований термін у 7 років. Скільки живуть щурі домашні, залежить від загальних умов утримання. Істоти ці досить невибагливі, тому складнощів в їх утриманні немає. Варто знати, що пацюки — соціальні істоти, і при одиночному утриманні можуть відчувати стрес, що безумовно позначається на загальному стані здоров’я щури і, відповідно, на тривалості її життя. Тому якщо ви хочете завести собі щура, заведіть краще відразу двох: так їм жити буде набагато комфортніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.