Скільки живуть мухи?

Мухи — повсюдно поширені комахи, переносники холери, дезинтерії, тифу, і гельмінтів. Ми часто зустрічаємося в житті з мухами, але більшість і гадки не має про те, скільки живуть мухи.

Як і інші комахи, мухи живуть недовго. Середня тривалість життя мухи — 3 тижні. Мухи сильно залежать від температури навколишнього середовища. Оптимальною температурою для них є кімнатна: 20-23 градуси. При такій температурі, муха може прожити до двох місяців. Однак більшість мух не доживають і до десятиденного віку і стають кормом для хижаків. Такий короткий термін компенсується потворно-високою репродуктивною здатністю. Одна муха за своє коротке життя відкладає до двох тисяч личинок. Личинка мухи розвивається 25 днів, після чого перетворюється на лялечку. Через три дні з лялечки народжується муха, яка через 36 годин після народження вже здатна розмножуватися. Таким чином, за рік змінюється до двадцяти поколінь мух.

Термін життя мухи продовжується, якщо вона впадає в сплячку на зиму. Тоді муха може перезимувати в стані анабіозу, а з настанням тепла відігрітися і ожити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.