Скільки живе сперматозоїд?

Сперматозоїд — це чоловіча статева клітина, яка з’єднується з жіночою яйцеклітиною, в результаті чого відбувається запліднення і зачаття плоду. Сперматозоїди містяться в спермі, а саме в насінної рідини. Виділення сперми відбувається на заключній стадії статевого акту, коли відбувається сім’явиверження з сечовипускального каналу. Зазвичай виділяється 2-3 мл. сперми. Багатьох жінок цікавить питання: скільки часу живе сперматозоїд? Дійсно, це необхідно знати, для того, щоб уникнути небажаної вагітності, або, навпаки, врахувати всі фактори для планування вагітності. Отже, скільки живе сперматозоїд?

Дослідним шляхом доведено, що найсприятливіша середу для чоловічих статевих клітин це температура людського тіла 36-37 градусів. У лабораторних умовах при комфортній температурі і оберігання від висихання сперматозоїди здатні жити близько 8 діб. Ймовірно, що стільки ж вони можуть зберігати свою рухливість і в жіночих статевих шляхах. Однак, серед учених немає єдиної думки з цього приводу: одні вважають, що сперматозоїди продовжують функціонувати в організмі жінки протягом 24-36 годин. Інші на питання: скільки днів живе сперматозоїд, відповідають — 8-12 діб. Тривалість життя сперматозоїдів залежить від різних чинників: якості сперми, середовища піхви, загального стану організму. Наприклад, якщо температура тіла підвищена, то сперматозоїди гинуть швидше.

При статевому акті в піхву жінки потрапляє 200-500 мільйонів сперматозоїдів! Але для запліднення яйцеклітини потрібен всього один. Тому тільки невелика кількість сперматозоїдів досягає маткових труб, інші гинуть, не досягнувши мети.

Багатьох цікавить, скільки живуть сперматозоїди на повітрі? На повітрі статеві клітини гинуть протягом приблизно 3х годин через висихання насінної рідини. Тому, якщо сперма не потрапила на слизові статевих органів, то і ризику завагітніти немає. Однак, якщо має місце повторний статевий акт, то ще живі сперматозоїди можуть виявитися в складі мастила статевого члена і, таким чином, потрапити в піхву. Тому, якщо ви не плануєте вагітність, необхідно проводити між статевими актами гігієнічні процедури.

Отже, тепер ви знаєте, скільки живуть сперматозоїди в організмі жінки. Плануйте народження дитини заздалегідь!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.