Скільки тижнів триває вагітність?

Встаючи на облік, по вагітності, ваш час починає обчислюватися в триместрах і тижнях. Скільки тижнів триває вагітність при нормальному перебігу справ і як визначають термін вагітності і народження малюка?

Визначення терміну вагітності

Скільки тижнів триває вагітність жінки, визначається зазвичай з припущення, що цикл менструації триває 28 днів, а овуляція припадає на 14 -15 дні цього циклу. Час, за який протікає вагітність — це:

— Акушерські місяці — всього їх 10;

— Прості звичні для всіх місяці — 9 місяців;

— Тижня — 40 тижнів;

— Дні — 280 днів.

В середньому кожна вагітність протікає за 280 днів, що дорівнює 40 тижнях, але не забувайте це всього лише середньостатистичне число. Доношеним дитина вважається до проміжку 266 — 294 дня або ж 38 — 42 тижнів. Визначити точнішу дату важко в зв’язку з тим, що важко точно сказати: день овуляції, дату запліднення яйцеклітини сперматозоїдом і готовність дитини до появи на світ. Тому, якщо родова активність почнеться на 38 — 42 тижнях — дитина вже доношена і готовий до появи на світ.

Визначення ПДР (передбачувана дата пологів)

1. Метод Негеле:

Для обчислення, коли ж імовірно очікувати настільки важливої події використовують метод прорахунку по формулі Негеле. Виглядає вона так: до першого дня останньої менструації + 9 місяців 7 днів = ПДР.

При розрахунку слід врахувати те, що овуляція відбувається не обов’язково в середині циклу. Якщо ваш цикл становить 33 дня — овуляція доведеться на 18 -19 дні, що буде говорити про те, що термін дати пологів зрушиться у бік плюса ще на один тиждень.

2. За першими ознаками ворушіння:

дата першого ворушіння + 5 місяців = ПДР — для первородящих;

дата першого ворушіння + 5,5 місяців = ПДР — у повторнорожающіх.

3. За даними УЗД: існують норми і середньостатистичні розміри відповідності тих чи інших розмірів у визначений термін вагітності.

Тепер ми знаємо, скільки тижнів триває вагітність. І все ж за статистикою 10% вагітностей тривають більше 42 тижнів, що вважається переношеної вагітністю. Зазвичай це первістки матері, вік яких вище або менше середнього дітородного віку, а також жінки з 5 і більше вагітностями. Причинами того, що родова активність не настала в покладений термін можуть служити — спадковість, та чи інша патологія у здоров’ї матері або плода.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.