Скільки на Землі океанів?

Ви ніколи не замислювалися про те, скільки океанів на планеті Земля, адже ми-то з вами живемо на суші, не дивлячись на те, що вона займає набагато меншу площу, порівняно з материками? Давайте розберемося, скільки на землі океанів, які вони, і чим відрізняються один від одного.

Океан — це найбільший водний об’єкт, з яких і складається світовий океан. Площа суші становить близько 29 відсотків. Все решта припадає на світовий океан. Континенти, острови поділяють світовий океан на океани. До 1953 року виділялося 5 океанів: Атлантичний, Тихий, Північний Льодовитий, Індійський і Південний океани. Проте пізніше від виділення Південного океану відмовилися. У цьому визначенні від 1953 року Південний океан відсутній як такий.

 • Отже, почнемо з самого великого океану — Тихого. Його площа складає 162,2 мільйона квадратних кілометрів, а об’єм води — 710 мільйонів кубічних кілометрів. Розташований він між материками Австралією і Євразією, Південної, Північної Америкою і Антарктидою. У цьому океані спостерігається найглибша водна точка Землі — Маріанський жолоб. Його глибина 11 022 метра.
 • Атлантичний океан. Другий за площею океан, після Тихого. Його площа — 14.7 млн кВ. км. Простягається, починаючи від півночі і до самого півдня. Розташований між Північною, Південною Америкою, Африкою і Євразією з заходу.
 • Індійський океан. Розташований між Австралією, Африкою і Євразією. Це третій за площею океан, вона становить 73500000 кВ. км.
 • Північний Льодовитий. Найменший за площею океан. Розташовується між Північною Америкою і Євразією. Площа — 14750000 кВ. км. Це самий мілководна з усіх, найбільша глибина його становить 5527 м, а середня — 1225 м.
 • Всі ці океани з давніх пір є для когось загадками, для когось перешкодами на шляху відкриттів, а для когось всього лише можливістю для судноплавства. Де б ви не знаходилися, вам обов’язково варто хоча б раз поглянути на океан, бо він того вартий.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.