Скільки коштує нирка?

Щороку кількість людей, які потребують пересадки нирки, зростає. Тільки в США ця цифра в рік досягає 25 000 операцій. Пересадка нирки коштує не один десяток тисяч доларів. Тому не дивно, що бажання стати донором з’являється у людей, яким терміново потрібні гроші. При цьому реальна вартість нирки для «кінцевого споживача» зазвичай завищують. Скільки коштує нирка насправді?

Скільки коштує нирка людини?

Приблизно 8000 чоловік в Росії стоять в черзі на операцію з пересадки нирки. Багато хто чекає такої операції не один рік, а хтось вмирає — так і не дочекавшись. І хоча в нашій країні торгівля внутрішніми органами людини, в тому числі і нирками, офіційно заборонена, купити її можна. Законодавством Російської Федерації дозволяється добровільне пожертвування внутрішніх органів. Цим і користуються «продавці» нирок.

У Росії вартість нирки варіюється від 10 до 100 000 доларів. Кінцева ціна залежить від багатьох факторів: здоров’я донора і пацієнта, терміновості проведення операції та інших. Однак слід зазначити, що вартість покупки і продажу нирки істотно розрізняються.

Скільки коштує продати нирку?

Найчастіше донор отримує за продаж свого органу всього 3-5 тисяч доларів. Решта грошей ідуть на його проживання в лікарні, курс післяопераційної реабілітації і, звичайно, посередникам. При такому відносно невеликому винагороду варто задуматися: чи так необхідно продавати свою нирку? Прожити з однією ниркою можна, але доведеться все життя дотримуватися строгої дієти, приймати ліки. Не кажучи вже про те, що одного разу хвороба або травма нирки може статися у самого донора. В середньому з однією ниркою людина проживає 15-20 років. Не так вже й багато.

Скільки коштує пересадка нирки?

Насправді операції по трансплантації нирки в Росії роблять безкоштовно. Звичайно, не обійтися без бюрократії: необхідно звернутися до свого лікаря, пройти обстеження, отримати напрямок і так далі. Часто пацієнти воліють піти легким шляхом і погоджуються на платну операцію. У такому випадку за операцію з пересадки нирки можна віддати від 20 000 доларів, залежно від клініки, хірурга, швидкості операції.

Сподіваюся, що вам ніколи не доведеться дізнатися, скільки коштує людське нирка. Будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.