Скільки кішки ходять вагітні?

Вагітність домашньої кішки — велика подія для всіх членів сім’ї. Безумовно, як тільки виявляється відомим, що кішка вагітна, всім стає цікаво, а скільки кішки ходять вагітні, в принципі? Як люди 9 місяців? Навряд чи — це забагато … Може один місяць? Ну, це вже занадто мало. Давайте розберемося і дізнаємося, скільки місяців ходить вагітна кішка, а також які етапи вагітності бувають у цих чудових тварин.

Для початку варто відмітити цікавий факт, про який, напевно, знають практично всі. Кішки можуть народити, як одного, так і відразу десятьох кошенят! Як розумієте, господарі кішки повинні бути готові до появи будь-якої кількості маленьких кошенят.

У кішок все також індивідуально, як і у людей. Вагітність в середньому складає близько 65 діб. У довгошерстих порід кішок вагітність зазвичай триває від 62 до 72 діб, а у короткошерстих близько 58-68 діб. Також роль грає кількість кошенят. Якщо їх більше, ніж п’ять, то тривалість вагітності кішки може зменшитися. А якщо всього парочка або навіть один, то збільшитися.

Етапи вагітності кішок

 • 20-25 днів. На цьому етапі у кішок рожевіють і округлюються соски. Приблизно, на один-півтора сантиметри збільшується животик і стає більш пластичним, З’являється сонливість і поліпшується апетит.
 • 30-31 днів. Живіт збільшується в діаметрі ще на два-два з половиною сантиметри. Сам плід складає близько трьох з половиною сантиметрів.
 • 5-6 тижнів. Ембріони опускаються в черевну порожнину кішки. Живіт вже значно збільшений, видно навіть неозброєним поглядом. Хоча, бувають і винятки. Якщо кошеня, наприклад, один. В такому випадку, можна і не помітити вагітності.
 • 42-50 днів. Ембріони розвиваються в прискорених темпах. Величина плода досягає вже п’яти-восьми сантиметрів. У ці дні у плода починає рости шерсть. У самої кішки може трохи погіршитися апетит.
 • Після 50 дня помічається рух плодів.
 • Протягом вагітності у кішки може дещо змінюватися характер. Тому, господарям доведеться йти на поводу у деяких котячих примх. Наприклад, кішка буде намагатися максимально більше часу проводити в поодинці. Уникати інших кішок (якщо вони є) і навіть людей у будинку. Може навпаки, в якийсь із періодів, постійно «просити» ласки. І цю ласку їй потрібно обов’язково давати.

  В кінці своєї вагітності кішки, як правило, стають досить неспокійними. Перевертаються на ліжках, бігають з кутка в куток. Таким чином, кішка шукає зручне місце. Є всі шанси, що господарі зіткнуться з досить неприємними сюрпризами в квартирі, так як кішці буде складно стримувати сечу.

  Коли кішка вже буде готова народити, вона почне досить голосно «кричати», так що народження кошенят Ви не пропустите.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.