Сиве волосся — як зробити їх здоровими і красивими

загрузка...

Всупереч поширеній думці, сивина далеко не завжди — ознака поважного віку. Перше сиве волосся можуть з’явитися і в підлітковому віці, і після шістдесяти. Деякі люди (наприклад, відомий американський комік Стів Мартін) помічають у себе першу сивину ще в двадцять-тридцять років. Це явище називається передчасним посивінням. З часом, коли сивіють інші волосся, перша сивина нічим від них не відрізняється. Однак у більшості сивина з’являється тільки в п’ятдесят років, або навіть пізніше. Так чому ж люди сивіють, і чому у когось це відбувається раніше, ніж у решти?

Причини посивіння волосся

Дивно, але все волосся спочатку … сиві. Меланоцити, клітини волосяних фолікулів (цибулин волосся), виробляють ряд пігментів, основним з яких є меланін. По сусідству з меланоцитами розташовуються кераноціти — клітини синтезують білок кератин, з якого складається волосся, а також шкіра і нігті. На певній стадії меланін з’єднується з білком, і волосся стає пофарбованим, тобто кольоровим. Словом, чим більше меланіну, тим темніше колір волосся, і, відповідно, чим менше меланіну, тим волосся світліше.

Поява сивого волосся прямо пов’язане зі зниженням або повним припиненням вироблення меланіну, хоча насправді волосся не «сиві», а просто безбарвні і здаються білими на тлі більш темних пасм. Час природного початку процесу посивіння закладене генетично і в біологічному сенсі вважається ознакою і прямим наслідком старіння організму.

Передчасне поява сивини

Основна причина ранньої сивини — спадковість. Якщо у ваших батьків перші сиві волоски з’явилися вже в тридцять років, велика ймовірність того, ви повторите їх долю. Однак це відбувається не завжди. Вік дійсно відіграє велику роль в процесі появи сивини, але немаловажне значення мають і зовнішні чинники, зокрема, стрес. Всередині волосся знаходиться серцевина — найтонший протока, по якому може циркулювати рідина. Є припущення, що нейропептиди, що виробляються організмом під дією адреналіну (його рівень підвищується при стресі), підходять по кровоносних судинах до волосяній цибулині, потім до стрижня волоса і порушують хімічну зв’язок, що з’єднує білок і меланін. Потім пігмент дуже швидко вимивається, і в результаті волосся втрачає колір.

Сиве волосся: міфи і факти

 • Якщо вирвати один сивий волос, на його місці відразу ж виросте два нових — міф.
 • Сиве волосся важче піддаються фарбуванню, оскільки через низький рівень меланіну вони більш стійкі до фарбі для волосся — факт.
 • Сиве волосся може з’являтися внаслідок деяких захворювань і порушень, зокрема волосся сивіє при дефіциті вітаміну В12 або порушенні функції щитовидної залози — факт.
 • Курці піддаються в 4 рази більш високому ризику раннього посивіння, ніж некурящі. Крім того, куріння сприяє випаданню волосся — факт.
 • Сивина більш помітна у темноволосих людей, тому що виділяється на тлі решти волосся. У світловолосих людей сивина менш помітна, але це не означає, що її немає — факт.
 • Імовірність появи сивини з кожним десятиліттям життя після тридцять років зростає на 10-20%.
 • Не існує натуральних або медикаментозних засобів запобігання сивини — факт.
 • Чи можна посивіти за одну ніч?

  Посивіння волосся — тривалий процес, який залежить від виробітку фарбувального пігменту меаніна. З віком вироблення меланіну сповільнюється, від чого волосся втрачають колір. Різке припинення вироблення меланіну неможливо, тому посивіти за ніч без допомоги фарби для волосся малоймовірно.

  Як замаскувати сивину

  Посивіння — природний процес, через який проходять усі люди. Однак далеко не всі готові змиритися з цією «печаткою віку». Для маскування перша сивина скористайтеся відтіночним шампунем, бажано відповідним кольором ваших натуральних волосся. Якщо сивого волосся багато (30-40% від загальної кількості), варто задуматися про фарбуванні. Для цієї мети підійде фарбами м’якої дії з невеликим вмістом окислювача. Інший варіант — скористатися актуальною технікою колорування або тонування. Сивина — це не вирок, а ще один привід для експериментів із зачіскою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.