Система харчування при цукровому діабеті

загрузка...

Організація харчування відповідно до медичних рекомендаціями для діабетика може бути без перебільшення питанням життя і смерті. Якщо у вас немає діабету, харчуючись у відповідності з тими правилами, яких дотримуються діабетики, ви зможете регулювати рівень цукру в крові.

Думаєте, вам це не потрібно? Ви коли-небудь помічали, що у вас бувають спади і підйоми енергії протягом дня, що настрій деколи міняється без зрозумілих причин? Якщо ні — то, напевно, вам це дійсно не потрібно. А якщо з вами таке трапляється, майте на увазі, що причиною цього можуть бути різкі зміни рівня цукру в крові. Багато жінок, наприклад працюючі мами, у яких особливо мало часу, забігають підкріпитися в найближче кафе, щоб «зарядитися» енергією на весь день. Якщо у вас діабет, це може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Втім, такий режим харчування навряд чи сподобається і абсолютно здоровому організму. Наведена нижче інформація важлива для діабетиків, але буде корисна всім, хто піклується про своє здоров’я.

Крохмалі

Не варто думати, що для діабетиків шкідливі все вуглеводи. Рекомендована норма крохмалистих продуктів в одному прийомі їжі містить 80 калорій, 15 грамів вуглеводів, не більше трьох грам білків і не більше одного грама жирів. Це, наприклад, третина чашки варених ячмінних пластівців або макаронів. Хоча тим, хто хоче тримати рівень цукру в крові під контролем, краще вживати в їжу цільнозернові крохмалисті продукти, це не означає, що всім харчовим задоволень прийшов кінець. Цільнозернові продукти насправді смачні самі по собі і з них можна готувати різноманітні страви, в тому числі і для святкового столу.

М’ясо та його замінники

Білки абсолютно необхідні для здоров’я організму і про це не слід забувати навіть вегетаріанцям. Система діабетичного харчування дозволяє спокійно їсти продукти, що містять протеїни, але вживання деяких з них слід обмежувати навіть тим, у кого немає діабету. У нормі кожна порція повинна містити близько семи грамів білка. Тому потрібно регулярно їсти рибу, курку, яловичину, пісну свинину або соєві замінники м’яса, наприклад вегетаріанський бекон.

Інші продукти

Від них не потрібно повністю відмовлятися навіть діабетикам. В одній порції повинно бути менше 20 калорій і менше п’яти грамів вуглеводів. Це можуть бути чай і каву з замінниками цукру, бульйон, різноманітні желе без цукру. Якщо ви сумніваєтеся, чи не зашкодить вам така їжа, проконсультуйтеся з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.