Сироп від кашлю — як вибрати кращий?

застуди і не можете позбутися від болісного кашлю? Моментального засоби від кашлю не існує, але різноманітні препарати, що продаються без рецепту, в тому числі сиропи від кашлю, допоможуть вам.

Засоби, які допомагають позбутися від кашлю, діляться на два основних види — пригнічують кашель і відхаркувальні. Також існують місцеві (зовнішні) кошти.

Кому не слід приймати сироп від кашлю

Часто лікарі вважають, що кашель, викликаний застудою, не слід лікувати. Відкашлюючись, ви очищаєте легкі. Це особливо актуально для курців, а також якщо у вас астма або емфізема.

Якщо ви приймаєте інгібітор моноаміноксидази (ІМАО) для лікування депресії або інших проблем, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати сироп від кашлю, що містить декстрометорфан.

Крім того, деякі комбіновані препарати від кашлю містять антіконгестанти (протинабрякові засоби). Якщо у вас підвищений тиск або проблеми з серцем, не приймайте такі ліки, вони можуть привести до підвищення тиску.

При прийомі сиропу від кашлю важливо розуміти, як саме діє ліки. Також необхідно дізнатися, які побічні ефекти можливі. Тому якщо у вас є якісь питання або сумніви, порадьтеся з лікарем, він допоможе вам прийняти правильне рішення, враховуючи всі чинники.

Які засоби пригнічують кашель

Засоби, що пригнічують кашель (протикашльові) полегшують стан, впливаючи на центр кашлю в мозку. Їх застосовують при тривалому сухому кашлі.

Декстрометорфан (може позначатися як DM або DXM) — найпоширеніше діюча речовина для придушення кашлю. На відміну від кодеїну, який продається тільки за рецептом, декстрометорфан не має знеболювальної дії і не викликає звикання.

Якщо у вас сухий, непродуктивний кашель, протикашльовий сироп може вам допомогти. Але якщо у вас вологий, продуктивний кашель, ці кошти не застосовуються. Продуктивний кашель допомагає очистити дихальні шляхи від мокротиння, його не слід придушувати. Якщо продуктивний кашель не дає вам спати, зверніться до лікаря для призначення відповідного лікування.

Як діють відхаркувальні сиропи

Відхаркувальні (муколітичні) засоби розріджують мокротиння, що допомагає відкашлятися. Багато експертів вважають, що найефективніший спосіб розрідження мокроти — пити більше води. Однак можна використовувати також відхаркувальний сироп від кашлю, який містить такі засоби, як гвайфенезин, сприяючий розрідженню і виведенню мокроти. Очищення дихальних шляхів в кінцевому підсумку призводить до позбавлення від кашлю. Найбільш частим побічним ефектом муколітичних препаратів є нудота і блювота.

Що таке комбінований сироп від кашлю

Багато сиропи від кашлю, що продаються без рецепту, містять одночасно речовини для придушення кашлю і для відхаркування, поряд з іншими речовинами. До їх складу можуть входити антигістамінні, протинабрякові і болезаспокійливі засоби. Комбіновані препарати допоможуть полегшити ваш стан, якщо ви страждаєте від декількох симптомів застуди, наприклад, болів, кашлю і закладеності носа. З іншого боку, комбіновані засоби надають зайву навантаження на організм — можливо, ви приймаєте речовини, які не є необхідними.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.