Сироїдіння: змінивши їжу, зміни себе

загрузка...

Сироїдіння — це вживання в їжу сирих продуктів. Метою такої практики може бути схуднення, поліпшення стану здоров’я і допомогу навколишньому середовищу.

Сироїдіння зародилося на початку 19 століття, коли доктор Максиміліан Бірхер-Беннер вилікував у себе жовтяницю, харчуючись сирими яблуками. Після цього почалася серія експериментів, в ході яких досліджувався вплив сироїдіння на здоров’я людини, і це напрям почав розвиватися. Пізніше сироїдіння отримало своє ідеологічне підкріплення.

Сироїди не готують їжу, яку їдять, або готують при невеликій температурі (як правило, не перевищує 46С). Прихильники сироїдіння вважають, що термічна обробка позбавляє продукти харчування більшої частини поживних речовин (цього немає однозначного наукового підтвердження). Більшість людей, що харчуються таким чином, споживають в два рази менше калорій, ніж вони споживали, коли харчувалися продуктами, що пройшли ту чи іншу обробку.

Існує кілька варіацій сироїдіння; в більшості випадків при такому режимі харчування раціон людини на 75-80; складається з їжі рослинного походження — сирий чи пройшла мінімальну термічну обробку. Більшість сироїдів також є веганами (строгими вегетаріанцями), однак деякі з них вживають в їжу продукти тваринного походження — непастеризоване молоко і різні продукти, виготовлені з нього, сиру рибу і м’ясо. У будь-якому випадку, в дієту сироїда входить багато фруктів, овочів і соків з них.

Вплив на здоров’я

 • Відомо, що сироїдіння сприяє схудненню і, відповідно, запобігає різні проблеми, пов’язані із зайвою вагою.
 • Ймовірно, сироїдіння сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, хоча цей ефект поки не отримав наукового підтвердження.
 • Сироїдіння також знижує ймовірність розвитку діабету другого типу.
 • Ризики і протипоказання

  З сироїдінням пов’язані певні ризики для здоров’я. Зокрема, існує ймовірність отруєння при вживанні продуктів з непастеризованого молока, сирих яєць, м’яса і риби.

  Сироїдіння протипоказане дітям і підлітком, оскільки такий режим харчування не може забезпечити їх всіма необхідними для нормального розвитку поживними речовинами. Вагітним і годуючим жінкам сироїдіння також не рекомендується. Якщо вони не хочуть хоча б на час почати харчуватися інакше, необхідний прийом вітамінних комплексів.

  Якщо ви вирішили стати сироїдів, переходите на новий режим харчування поступово — протягом місяця включайте в раціон все більше сирих овочів і фруктів, і все менше їжі, що пройшла термічну обробку. Дотримуватися сироїдіння непросто і багато людей, спробувавши, відмовляються від нього. У перший час практично неминучі такі реакції з боку організму, як підвищене газоутворення, здуття живота, метеоризм. Протягом першого або місяця або двох вам може здаватися, що ви ніколи не їсте досита; поступово ваш організм звикне до нового кількістю та якістю споживаної їжі.

  Сироїдіння може виявитися недешевим задоволенням. Якщо купити свіжі фрукти та овочі можна в будь-якому продовольчому магазині, то придбати непастеризоване молоко може бути зовсім непросто. Можливо, слід звернутися в місцеве співтовариство сироїдів (пошукайте в інтернеті — їх багато в різних містах), щоб порадитися про покупку потрібних продуктів з однодумцями.

  Нарешті, тим, хто вибрав сироїдіння, слід бути готовими до того, що в більшості ресторанів і кафе для них не знайдеться підходящих страв. Це являє собою особливу складність, якщо ви часто обідаєте з колегами та партнерами по роботі і / або багато подорожуєте.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.