Сироїдіння: методика ефективна, але суперечлива

загрузка...

Згідно філософії сироїдіння, більшу частину раціону має становити сира, непріготовленная їжа. Сироїдіння дотримуються переважно вегетаріанці і саме про вегетаріанському сироїдінні ми зараз і поговоримо.

Раціон прихильника сироїдіння повинен складатися з сирих продуктів не менше ніж на 75%. Вважається, що тільки за цієї умови організм може позбавитися від токсинів і не накопичувати нові токсини. При нагріванні продуктів до температури вище 50С в них руйнуються ферменти, що сприяють травленню. Термічна обробка, крім того, зменшує поживну цінність продуктів та викликає в них хімічні зміни, які можуть призвести до утворення канцерогенів, мутагенів, вільних радикалів та інших речовин, здатних викликати різні захворювання, від артриту до хвороб серця і раку.

Зверніть увагу

Крім того, в сироїдінні велика увага приділяється рівню рН продуктів харчування. Вважається, що сирі продукти здебільшого є лужними, а оброблені тим чи іншим способом — кислотними. Багато лікарів погоджуються з тим, що рН-баланс крові є одним з найважливіших показників в біохімії організму. Чим більше гідрогенних іонів може абсорбувати субстанція, тим вище її рН і тим більш лужною вона є. Відповідно, кислотні продукти мають низький рН і меншу здатність абсорбувати гідрогенні іони. Рівень рН людської крові звичайно становить близько 7.0-7.2 — показник трохи вище нейтрального, який вказує на слаболужну середу.

Прихильники сироїдіння вважають, що прямий вплив на рівень рН в організмі надає те, що людина їсть і п’є. Більшість процесів в організмі протікає за участю луги, тому передбачається, що для здоров’я людині потрібні лужні продукти.

Згідно поширеному міфу, перехід на сироїдіння вимагає тривалої підготовки. Насправді це не зовсім так. Не потрібно відразу починати їсти тільки сиру їжу, проте замінити нею 75% раціону можна, починаючи прямо зараз. Почати дотримуватися такого режиму харчування набагато важче, ніж продовжувати.

В раціон можна включити:

 • Бобові
 • Сухофрукти
 • Свіжі фрукти та овочі
 • Свіжовичавлені овочеві і фруктові соки
 • Зернові
 • Горіхи
 • Водорості
 • Насіння
 • Деякі вегетаріанці, які дотримуються сироїдіння, також їдять молочні продукти і яйця, інші ж зовсім відмовляються від цих продуктів. У людей, які слідують такій дієті, швидко нормалізується і стабілізується вага. Крім того, вони стверджують, що сироїдіння дає прилив сил, покращує стан шкіри, запобігає багатьом хворобам, дозволяє контролювати перебіг деяких хронічних захворювань. Тим не менш, у сироїдіння є не тільки позитивні сторони.

  перше, потрібні величезні зусилля волі, щоб харчуватися таким чином. Якщо зрив все ж відбувається, людина може протягом короткого проміжку часу набрати дуже багато зайвих кілограмів. Крім того, при постійному вживанні в їжу сирих продуктів можуть виникнути проблеми з травленням. Вважається, що, коли організм звикає до нового режиму харчування, ці проблеми зникають, але «новонаверненому сироїдів» доведеться протягом декількох тижнів або навіть місяців страждати від проносу, здуття живота і підвищеного газоутворення.

  Остерігайтеся потенційно небезпечних продуктів

  У сирої квасолі міститься речовина фитогемагглютинин; сира квасоля і її паростки є токсичними.

  У паростках люцерни міститься токсин канаванін.

  Сирі яйця — в білках сирих яєць содердітся авадін, який є інгібітором вітаміну В7. У варених або смажених яйцях це речовина неактивно. Вживання двадцяти чотирьох сирих білків може деактивувати вітамін В7. Крім того, в деяких яйцях присутній бактерія сальмонела. При тепловій обробці вона гине, а при вживанні сирих заражених яєць може викликати серйозні захворювання.

  У сирому молоці іноді присутній бактерія Mycobacteria bovis, яка може викликати позалегеневий туберкульоз.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.