Сирдалуд: використовувати тільки у разі крайньої необхідності

Сирдалуд — це лікарський препарат, який допомагає знімати спазми зі скелетних м’язів. Такі спазми завжди супроводжують захворювання хребта та великих суглобів, іноді вони самі по собі бувають хворобливими і завжди підсилюють біль, викликану основним захворюванням.

Особливості дії сирдалуда на організм

Сирдалуд є міорелаксантом центральної дії, тобто він сприяє розслабленню скелетних м’язів. Механізм дії сирдалуда пов’язаний із зменшенням вивільнення з нервових клітин (нейронів) нейромедіаторних амінокислот (наприклад, глютамінової кислоти), які стимулюють передачу нервового збудження в синапсах центральної нервової системи, зокрема в синапсах, розташованих в спинному мозку. Синапсом називається місце переходу з однієї нервової клітини на іншу, через яке передається нервове збудження за допомогою спеціальних речовин, званих нейромедіаторами. Імпульси нервового збудження не доходять до скелетної мускулатури і м’язи розслаблюються. Сирдалуд володіє також і деяким знеболюючим дією, яка посилюється при комбінованому лікуванні з застосуванням знеболюючих засобів.

Сирдалуд швидко і майже повністю всмоктується при прийомі внутрішньо в кишечнику і потрапляє в кров. Максимальна концентрація в крові досягається через 1 — 2 години, діє він в середньому протягом 6 годин. Розкладається сирдалуд в печінці з утворенням неактивних компонентів, після чого виводиться в основному з сечею.

Застосовується сирдалуд, як при гострих раптових спазмах скелетних м’язів, так і при тривалих спастичних станах, обумовлених хронічними неврологічними захворюваннями. При цьому доза його підбирається хворому лікарем індивідуально і може бути поступово значно збільшена в порівнянні із звичайною терапевтичною дозою. При цьому слід враховувати, що великі дози препарату збільшують ризик виникнення побічних ефектів.

При яких захворюваннях призначають сирдалуд

Сирдалуд призначається при будь-яких захворюваннях хребта і суглобів, які супроводжуються спазмом скелетної мускулатури. Такий спазм є рефлекторним — так організм захищає хворобливу ділянку від травмування. Але цей спазм підсилює хворобливість і сприяє формуванню неправильних рухів або сильно обмежує руху. Після зняття хворобливих спазмів скелетних м’язів стан хворого значно поліпшується. Особливо ефективні міорелаксанти центральної дії у складі комплексного лікування неврологічних хворих.

Застосовують сирдалуд при раптових гострих прострілах, коли відбувається здавлювання корінців спинномозкових нервів. У цьому випадку зняття спазму м’язів сприяє часткового зняття обмеження і зменшення болю. Добре допомагає сирдалуд при шийному і поперековому синдромі.

При хронічних неврологічних захворюваннях, які супроводжуються тривалими спазмами м’язів, таких, як розсіяний склероз, церебральний параліч, сирдалуд також здатний поліпшити стан, частково знявши спазм м’язів. Це зменшує біль і дозволяє хворому виробляти деякі пасивні і активні рухи.

Захисний спазм м’язів зазвичай виникає і після операцій на хребті і великих суглобах (наприклад, на тазостегновому). У цьому випадку зняття спазмів м’язів на тлі сирдалуд сприяє більш швидкому відновленню функцій організму після операції.

Протипоказання сирдалуд

Сирдалуд не призначають дітям, оскільки немає досвіду застосування цього препарату у дітей. Не можна призначати сирдалуд жінкам, які годують дитину груддю, оскільки деяка частина його виділяється з молоком і може справити негативний вплив на організм дитини. Не застосовують сирдалуд при важких захворюваннях печінки з порушенням їх функції — в цьому випадку препарат не може повністю розкладатися в печінці. Протипоказанням є і індивідуальна непереносимість компонентів сирдалуд.

Не варто ризикувати і застосовувати сирдалуд при важких захворюваннях нирок з порушенням їх функції — в цьому випадку препарат виводиться дуже повільно і може настати його передозування. У разі необхідності, сирдалуд призначається хворим із захворюваннями нирок в спеціально підібраних дозах.

При вагітності сирдалуд призначають тільки в разі крайньої необхідності, так як клінічні випробування на вагітних жінках не проводились. Але в дослідах на тваринах негативного впливу на плід виявлено не було.

Негативні побічні ефекти сирдалуда

Сирдалуд може давати такі негативні побічні ефекти, як нудота, блювання, запаморочення, галюцинації, млявість, слабкість, порушення сну і концентрація уваги, порушення функції печінки, зниження артеріального тиску. При появі таких побічних ефектів лікар в індивідуальному порядку вирішує, відмінити препарат мул продовжити його прийом.

Сирдалуд може викликати і передозування, що проявляється різким посиленням побічних ефектів. Підозра на передозування вимагає невідкладних медичних заходів, тому потрібно викликати швидку допомогу.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.