Сирдалуд — опис: знімає спазми м’язів

Захворювання хребта і великих суглобів є однією з основних причин втрати працездатності та інвалідизації населення. Не останнє місце в цьому процесі займає болісний спазм м’язів, що виникає в зоні осередку ураження — він підсилює болі і сприяє стійких порушень рухів.

Як діє сирдалуд

Сирдалуд — це препарат, який має здатність знімати спазм скелетних м’язів, тобто здатністю до міорелаксації. Препарат чинить вплив на центри в спинному мозку, пригнічуючи вивільнення збуджуючих амінокислот в області синапсів (місць з’єднання відростків нервових клітин, в яких відбувається передача нервових імпульсів). В результаті гальмується передача нервових імпульсів, що призводить до розслаблення м’язів. Сирдалуд надає також легку знеболювальну дію.

Випускається препарат у таблетках, які швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті (прийом таблеток не залежить від прийому їжі — це не порушує всмоктуваність препарату), потрапляють в кров і надходять в область спинного мозку. Після цього сирдалуд розкладається в печінці на фармакологічно неактивні метаболіти (продукти обміну) і виводиться через нирки. Тому хворим з тяжкими захворюваннями нирок, які супроводжуються порушенням їх функції сирдалуд призначається з обережністю — він більш повільно виводиться з організму.

Кому показаний прийом сирдалуда та протипоказання для його прийому

Сирдалуд приймають за призначенням лікаря при спазмах м’язів, які виникають в основному при неврологічних захворюваннях:

 • в разі, якщо спастичне стан, викликаний захворюванням хребта або великих суглобів, супроводжується сильними болями;
 • при функціональних захворюваннях хребта або великих суглобів, які супроводжуються спазмом м’язів без будь-яких органічних (з порушенням структури) змін в цих органах;
 • після хірургічних операцій на хребті і великих суглобах, які супроводжуються спазмом м’язів, що утрудняє рухи і післяопераційну реабілітацію;
 • при важких, довгостроково протікають неврологічних захворюваннях (розсіяному склерозі, церебральному паралічі, порушення мозкового кровообігу), які супроводжуються спастичними станами скелетних м’язів;
 • Прийом сирдалуда протипоказаний:

 • при підвищеній чутливості до компонентів препарату;
 • при важких захворюваннях печінки з порушенням її функції;
 • в дитячому віці — немає досвіду застосування сирдалуда у дітей, так як клінічні дослідження на дітях не проводилися;
 • під час годування дитини грудьми — препарат в незначних кількостях виділяється з молоком матері.
 • Слід дотримуватися обережності при призначенні Сирдалуду хворим з тяжкими захворюваннями нирок, які супроводжуються порушенням їх функції, вагітним жінкам (при призначенні препарату вагітним лікарем кожен раз індивідуально вирішується питання про доцільність його застосування).

  Не варто застосовувати сирдалуд одночасно з лікарськими препаратами, що сприяють зниженню артеріального тиску — тиск може знизитися занадто сильно.

  Сирдалуд може давати такі побічні ефекти, як млявість, слабкість, сонливість, неуважність уваги, тому хворим, які відчувають такі зміни на тлі лікування Сирдалуд, не варто займатися діяльністю, яка вимагає високої концентрації уваги та швидкості реакції (наприклад, водіння автомобіля ).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.