Сирдалуд — інструкція: самостійно приймати заборонено

Майже всі захворювання хребта та великих суглобів супроводжуються болючим захисним спазмом м’язів, який значно посилює больові відчуття. Швейцарська фармацевтична компанія Новартіс Фарма випустила лікарський препарат, що знімає такі спазми.

Механізм дії сирдалуда

Сирдалуд (міжнародна непатентована назва — тизанідин) відноситься до групи міорелаксантів центральної дії, тобто до лікарських препаратів, які розслаблюють кісткову мускулатуру, впливаючи на неї через центри, розташовані в спинному мозку. Сирдалуд пригнічує вивільнення збуджуючих амінокислот, які стимулюють рецептори нервових клітин (нейронів). В результаті на рівні проміжних нейронів спинного мозку відбувається пригнічення передачі збудження в синапсах (тобто з нейрона на нейрон — синапс є місцем передачі такого збудження). Так як збуджуючі амінкіслоти відіграють велику роль у підвищенні м’язового тонусу, при придушенні їх діяльності м’язовий тонус знижується. Крім того, сирдалуд робить і деякий знеболюючий ефект, також центрального походження.

Сирдалуд може знімати як гострий раптово наступив м’язовий спазм, так і хронічний, довгостроково протікає на тлі захворювань і травм головного і спинного мозку. Він також знижує м’язове опір пасивним рухам, зменшує судоми і підвищує силу довільних скорочень м’язів.

Випускається сирдалуд в таблетках для прийому всередину різної дозування. Після прийому таблетки швидко всмоктуються, препарат потрапляє в кров (максимальна концентрація в крові досягається через годину), досягає клітин-мішеней, надаючи на них прогнозоване дію, після чого розкладається в печінці на неактивні продукти обміну і виводиться з організму в основному з сечею. Прийом сирдалуда під час їжі не впливає на його всмоктування в кишечнику.

У хворих, які страждають важкими захворюваннями нирок з порушенням їх функції, сирдалуд виводиться значно повільніше.

Показання та протипоказання для застосування сирдалуда

Сирдалуд призначається при наступних захворюваннях і станах:

 • при спазмі м’язів, що супроводжується значною хворобливістю;
 • при спазмах м’язів, що виникають при різних порушеннях функції хребта або великих суглобів, які не супроводжуються органічними (з порушенням структури) змінами;
 • при спазмах м’язів, що виникають після операцій на хребті і великих суглобах, наприклад, з приводу грижі міжхребцевого диска або хвороби Пертеса (асептичного некрозу голівки стегнової кістки — захворювання дитячого та підліткового віку);
 • при спазмах скелетних м’язів на тлі неврологічних захворювань, таких, як розсіяний склероз, порушення мозкового кровообігу, церебральний параліч.
 • Протипоказання для застосування сирдалуда:

 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
 • порушення функції печінки;
 • дитячий вік (клінічні дослідження на дітях не проводилися).
 • З обережністю цей лікарський препарат слід застосовувати при тяжких захворюваннях нирок з порушенням їх функції, у вагітних жінок (тільки за призначенням фахівця після оцінки потенційної користі для матері і шкоди для плоду) і у годуючих матерів (з молоком матері виділяється незначна кількість препарату , тим не менше, краще не ризикувати).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.