Сірчана мазь — старий засіб для лікування шкірних хвороб

загрузка...

Сірка входить до складу різних косметичних засобів, наприклад, мила, кремів, мазей і лосьйонів. Сірчана мазь застосовується для лікування таких шкірних захворювань, як короста, акне та себорейний дерматит.

Як правило, до складу сірчаної мазі входить одна частина сірки і дві частини консистентним емульсії вода / вазелін. При нанесенні на шкіру сірка вступає в реакцію з органічними субстанціями, утворюючи сульфіди і кислоту, що володіють протимікробною і противо дією. Сульфіди, крім того, сприяють відновленню епідермісу, що дуже важливо при лікуванні певних шкірних захворювань.

Як користуватися сірчаною маззю

Перш ніж наносити сірчану мазь на шкіру, помийтеся милом і теплою водою і ретельно обітріться. Перш ніж лягати спати, намажте все тіло сірчаної маззю, втираючи її обережними рухами, і не змивайте протягом доби. Перш ніж наносити мазь знову, прийміть душ або ванну. 24 години опісля після останнього застосування мазі обов’язково ретельно вимийте все тіло.

Для чого її використовують

Сірчана мазь використовується, переважно, для лікування себорейного дерматиту і корости у дітей молодше двох місяців, у вагітних і годуючих грудьми жінок, а також у інших пацієнтів, яким з якихось причин не можна користуватися більш сильними засобами. Сірчана мазь вважається одним з найбезпечніших засобів для лікування перерахованих захворювань.

Сірчана мазь безпечна. Дуже рідко вона викликає незначну сухість шкіри. Крім того, вона коштує досить дешево і дійсно допомагає. Але є й дещо неприємне: сірчана мазь сильно забруднює одяг і постільну білизну, а також має дуже неприємний запах. Настійно рекомендується під час лікування використовувати старий одяг і постільну білизну, так як не тільки плями, але і запах, який залишається від сірчаної мазі, практичні неможливо відіпрати.

Лікарські препарати на основі сірки

До застосовуваним у медичній практиці препаратів сірки зазвичай відносять лікарські засоби, що містять елементарну сірку, яка сама по собі в фармакологічному відношенні практично неактивна. Однак при взаємодії елементарної сірки з деякими органічними речовинами в організмі утворюються сполуки, що володіють граничним фармакологічним ефектом. Так, при нанесенні елементарної сірки на шкіру утворюються сульфіди і пентатіоновая кислота, які чинять протимікробну і протипаразитарну дію. Сульфіди, крім того, мають здатність посилювати і прискорювати освіта самого верхнього рогового шару шкіри (кератопластіческіе властивості).

В якості препаратів елементарної сірки в медичній практиці використовують сірку очищену і сірку обложену. Очищена сірка — це дрібний порошок лимонно-жовтого кольору, розчинний у воді. Застосовується очищена сірка як всередину (як протиглистовою кошти), так і зовнішньо у вигляді присипок і мазей для лікування шкірних захворювань (псоріазу, себореї, корости і так далі).

Осаджена сірка являє собою дрібний блідо-жовтий порошок без запаху, практично не розчинний у воді. Застосовується тільки зовнішньо у вигляді 5-10-20% мазей і присипок для лікування шкірних захворювань. Прикладом мазі з сірки обложеної є проста сірчана мазь.

Сірку обложену не можна застосовувати всередину замість сірки очищеної, так як у кишечнику з неї утворюється значна кількість сірководню, який при всмоктуванні в кров може викликати головний біль, нудоту, блювоту і так далі.

При нанесенні на шкіру сірка взаємодіє з органічними речовинами, утворюючи сульфіди і пентатіоновую кислоту, які чинять протимікробну і протипаразитарну дію. Сульфіди володіють також здатністю відновлювати роговий шар шкіри (кератопластіческіе властивості), що дуже важливо при лікуванні деяких шкірних захворювань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.