Синє молоко: хіба це проблема?

Часто можна почути від жінки, що молоко у неї синього кольору, тому вона побоюється їм годувати дитину або боїться, що дитина не наїсться. Це побоювання поділяють і бабусі, радячи годувати немовля «нормальним» коров’ячим молоком або кашею. Матері чинять так, як їм хочеться: або слухають старших, в результаті чого дуже швидко припиняють грудне вигодовування зовсім, або починають шукати відповідь в інтернеті і питати фахівців з грудного вигодовування, у таких мам дитина годується грудьми до року і довше. Що ж для дитини краще і що таке «синє молоко»?

Цінність жіночого молока

Порівнювати жінку з коровою вважається ознакою поганого тону — це образливо і непристойно, а замінити жіноче молоко коров’ячим цілком припустимо — є в цьому якась нестиковка. Молоко корови призначене для того, щоб годувати телят, а молоко жінки призначене для того, щоб годувати дітей людини — це аксіома! Доведено, що молоко конкретного виду ссавця містить всі необхідні поживні речовини і компоненти для того щоб повністю реалізувати програму розвитку саме цього виду ссавців. Людина не виняток.

Жіноче молоко відповідає за тонку диференціацію нейронів головного мозку, що забезпечує становлення того чи іншого світосприйняття на високому рівні. Недарма китайських імператорів до шести років годували жіночим молоком. Звичайно, дитина, вигодуваний молоком тварин, виживе, адже є навіть випадки реальних Мауглі, вигодуваних собаками або дикими тваринами — від цього вони не перестають бути людьми. Велике значення для становлення особистості дитини має і соціальне оточення, але не можна забувати приказку: «Ми те — що ми їмо».

Вітаміни, мікроелементи та фактори імунного захисту, які у великій кількості знаходяться в жіночому молоці, безцінні для дитини, безпосередньо впливаючи на його імунітет. Перекіс у бік змішаного і штучного вигодовування попередніх поколінь, прикладання до грудей протягом першої доби, а не відразу після народження — чи не це причини величезної кількості алергічних захворювань, які захлеснули весь світ, які не зустрічаються в диких цивілізацій, жінки яких просто годують так, як запрограмовано природою.

Склад жіночого молока

Коли людина вимовляє слово «молоко», то, звичайно, він представляє склянку коров’ячого молока — це еталон сприйняття. Як виглядає коров’яче молоко? Кожна жінка знає, що хороше молоко має насичено білий, жовтуватий колір, а «синє» молоко нижче за якістю, воно знежирене. Але рідкісна сучасна жінка доїть корову, і знає, що молоко з вимені корови також тече нерівномірно — найбільше густе молоко виділяється в кінці доїння. З жінкою — те ж саме, тільки молоко інше — людське, спеціально створене природою, щоб вигодувати людського дитини.

Відразу після того, як дитина народилася, молоко з грудей матері виділяється в невеликій кількості і має жовтий колір, по суті своїй це не молоко, а молозиво — концентрат всіх корисних і поживних речовин для дитини, яка поки не може їсти багато, але отримує всі необхідні компоненти для свого росту і розвитку.

Проходить кілька днів (індивідуально у кожної матері) і молозиво поступово переходить в звичне молоко білого кольору. Дитина росте і змінюється склад жіночого молока, відповідаючи кожному періоду росту дитини. Коли молока у матері достатньо, натиснувши на груди перед годуванням дитини, можна виявити, що виділяється молоко майже прозоре, з блакитним відтінком. Така знахідка мам лякає, хоча насправді нічого страшного немає. Просто спочатку виділяється більш рідка порція молока з великою кількістю галактози, яку дитина може швидко висмоктати і вгамувати спрагу і перший голод, і тільки потім починає надходити молоко більш густе, з підвищеною кількістю жирів. Можна легко перевірити цей факт, зцідивши молоко до годування і після. Перші краплі будуть прозоро-блакитні, а останні біло-жовтуваті. Обидві порції молока однаково важливі для розвитку дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.