Синус-ліфтинг: створить опору для імплантації

Синус-ліфтинг увійшов у наше життя разом з імплантацією зубів. Для того щоб встановити титанові корені зубів в кістки верхньої щелепи, у деяких людей не вистачало кісткової тканини: тривала відсутність одного або декількох зубів призводить до зменшення її об’єму.

Що таке синус-ліфтинг і для чого він проводиться

Імплантація зубів — це вживлення в кістки щелепи титанових коренів, на які в подальшому кріпляться штучні коронки зубів. Але в деяких випадках для того, щоб імплантувати титановий корінь, в щелепи недостатньо кістки. Це може бути індивідуальною особливістю людини, коли його гайморова пазуха знаходиться дуже низько і товщина кістки в області розташування кореня зуба невисока, недостатня для того, щоб імплантувати титановий корінь. Але найчастіше кістки верхньої щелепи змінюються після видалення зуба, вони атрофуються (зменшуються в об’ємі) і кістки також стає недостатньо. І в тому, і в іншому випадку показана операція нарощування кістки в місці імплантації або синус-ліфтинг.

Синус-ліфтинг — хірургічна операція по нарощуванню обсягу кісткової тканини, яка дозволяє сформувати в області верхньої щелепи надійну опору для установки титанового кореня (імплантата). Перед операцією обов’язково проводиться обстеження пацієнта. Якщо в його верхньощелепної пазусі багато кісткових перегородок або є кісти, розташовані в місці передбачуваного проведення операції, то це є протипоказанням для синус-ліфтингу. Іноді протипоказанням для операції є куріння — воно може знизити імунітет і створити загрозу післяопераційного інфікування.

Види синус-ліфтингу і хід операції

Проводиться операція закритим або відкритим способом. Закритий синус-ліфтинг є щадною методикою. Але він може бути проведений тільки в разі, якщо висота кістки до дна верхньої щелепи не менше сантиметра. У цьому випадку синус-ліфтинг проводиться одночасно з імплантацією титанового кореня, а дно верхньощелепної (гайморової) пазухи зміщується вгору за допомогою спеціального інструменту.

У разі якщо висота кістки до дна верхньощелепної пазухи менше сантиметра, проводиться операція відкритого синус-ліфтингу. Ця операція проводиться під місцевим або під загальним знеболенням і не завжди поєднується з одночасною імплантацією титанового кореня, іноді вони проводяться в різний час. Під час операції в бічній стінці пазухи за допомогою спеціальних інструментів створюється отвір, через який дно пазухи підводиться, а простір, що утворився заповнюється кісткової стружкою пацієнта або синтетичної кістково-замінної субстанцією, після чого або встановлюється титановий імплантат, або просто рана ушивається. При цьому намагаються не порушити слизову оболонку верхньощелепної пазухи.

Протези на імплантати встановлюються не відразу, а через кілька місяців після операції — це час необхідно для того, щоб кісткова тканина повністю прижилася і зміцнилася.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.