Симптоми вовчака — видимі і приховані прояви

При діагностуванні системного червоного вовчака симптоми та ознаки можуть проявлятися по-різному, починаючи від легких болів і закінчуючи серйозними порушеннями нервової системи. При хронічній вовчаку людина може втомитися від прояву захворювання у вигляді шкірної висипки, яку доводиться весь час ховати і прикривати щоб уникнути шоку в інших людей, і болі в суглобах, коли немає бажання не тільки робити домашню роботу або виходити на прогулянку з коханою людиною, а хочеться просто забитися в ліжко і не рухатися, поки біль не відпустить.

Вовчанка розрізняється за ступенем тяжкості. Легка форма проявляється в відчуття помірних болей, помірної висипки, депресіях та втрати сну, а серйозна форма може призвести до проблем із внутрішніми органами і системами.

Зовнішні прояви вовчаку залежать те того, на які органи вона впливає і наскільки сильно цей вплив.

Втома

Майже всі хворі вовчаком відчувають легку або сильну втому. Навіть легка втома стає причиною нездатності виконання щоденних справ і фізичних вправ. Підвищена втома — класичний знак того, що скоро буде загострення хвороби.

Біль у суглобах і м’язах

У більшості хворих вовчак іноді спостерігається біль у суглобах (артрит). Майже сімдесят відсотків хворих волчанкой кажуть, що біль у суглобах і м’язах була для них першим знаком хвороби. Суглоби можуть бути червоними і теплими, а також можуть опухати. Вранці може бути скутість суглобів. Артрит при вовчаку може бути одночасно в обох частинах тіла, особливо в зап’ястях, в дрібних суглобах рук, ліктях, колінах і щиколотках.

Проблеми зі шкірою

У більшості хворих вовчак спостерігається шкірний висип. Це часто є важливою ознакою цієї хвороби. На додаток до висипу у формі метелика на щоках і в формі моста на носі, інші ознаки хвороби на шкірі включають шкірні виразки або лускаті червоні плями на руках, обличчі, шиї або на спині. Також можуть бути виразки на губах або в роті, луската червона або фіолетова виступаюча висип на обличчі, шиї, шкірі голови, вухах, руках і грудях.

Чутливість до світла

Перебування під ультрафіолетовими променями (такими як сонячне світло або солярій) зазвичай підсилює шкірний висип і може викликати загострення вовчака. Чутливості до світла схильні багато хворих вовчак, особливо люди зі світлою шкірою.

Проблеми з нервовою системою

Деякі хворі вовчак можуть мати проблеми з нервовою системою, найчастіше це проявляється у вигляді головного болю. Більш важкі прояви хвороби, такі як проблеми з пам’яттю чи концентрацією, нечутливість або слабкість рук або ніг, не дуже поширені.

Проблеми з серцем

У хворих вовчак може розвинутися запалення навколосерцевої сумки (перикардит), що може викликати сильну раптову біль в центрі лівого боку грудей, яка може поширюватися на шию, спину, плечі або руки.

Проблеми з легенями

Хворі вовчак можуть страждати від запалення сумки навколо легень (плеврит), який тягне за собою постійний біль у грудях та кашель.

Проблеми з психічним здоров’ям

Такі проблеми, як тривога і депресія, можуть бути викликані вовчак, ліками, які застосовуються для її лікування, або стресом через те, що ви намагаєтеся подолати хронічне захворювання.

Жар

У більшості хворих іноді спостерігається субфебрильна температура тіла в результаті хвороби. Іноді це може бути першою ознакою хвороби.

Зміна ваги

У стадії загострення хвороби багато хворих втрачають вагу.

Випадання волосся

Можуть спостерігатися періоди випадіння волосся, на окремих ділянках або навіть по всій голові. Однак це явище не постійне.

Запалені гланди

Під час загострення спостерігаються запалені лімфатичні залози гланд.

Феномен Рейно

У багатьох хворих волчанкой проявляється феномен Рейно. Він впливає на дрібні судини, які постачають кров до шкіри і м’яких тканин під шкірою пальців рук і ніг, що робить їх білими і / або синіми і червоними. Шкіра стає занімілою, болючою і холодною на дотик.

Запалення кров’яних судин шкіри (шкірний васкуліт)

Запалення та кровотеча з кров’яних судин може призвести до появи великих або маленьких синіх плям або маленьких червонуватих плям на шкірі або нігтьових пластинах.

Набрякання рук і ніг

У деяких людей, що хворіють вовчак, з’являються проблеми з нирками, що утруднює виведення зайвої рідини з організму. У міру накопичення рідини можуть розпухати руки і ноги.

Анемія

Анемія — це зниження кількості речовини, що подає кисень (гемоглобіну), яке знаходиться в червоних кров’яних тільцях. У багатьох людей з поточними хворобами, такими як вовчак, може розвинутися анемія, так як у них недостатньо червоних кров’яних тілець.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.