Симптоми стенокардії: грудна жаба

Стенокардія — це одне з серцевих захворювань, яке розвивається в результаті обмеженого притоку крові до серцевого м’яза. Виділяють два різновиди стенокардії — стабільну та нестабільну.

Симптоми стабільної стенокардії

Основним симптомом стабільної стенокардії є біль або відчуття дискомфорту в області серця. Біль при стенокардії описується як відчуття тяжкості або тиску в грудній клітці, яке проходить через кілька хвилин. У деяких випадках біль віддається в шию, ліву руку, щелепу і спину. Зазвичай симптоми стабільної стенокардії з’являються після напруженої фізичної активності або сильного емоційного стресу; в деяких випадках тригерами стають певні продукти харчування. У деяких пацієнтів симптоми стенокардії особливо часто і інтенсивно проявляються з холодну погоду. Іншими симптомами стабільної стенокардії можуть бути задишка, утруднене дихання, загальне нездужання, підвищена втомлюваність, запаморочення, здуття живота, незвично сильний газоутворення, тривожність, порушення травлення, ригідність м’язів, спазми.

Приступ стабільної стенокардії може тривати від однієї до п’ятнадцяти хвилин, але в більшості випадків він триває менше п’яти хвилин. Часто пацієнти заздалегідь знають, які ситуації викличуть у них напад стенокардії. Зазвичай симптоми можна полегшити за допомогою таблеток нітрогліцерину. Він розслабляє кровоносні судини, знижує артеріальний тиск і покращує постачання серця киснем.

Симптоми нестабільної стенокардії

У цілому симптоми нестабільної стенокардії схожі на ознаки стабільної стенокардії. Вони відрізняються тим, що їх поява не має видимого зв’язку з фізичними навантаженнями, стресом та іншими факторами, так що пацієнт не може знати, коли чекати їх. Крім того, симптоми нестабільної стенокардії з’являються частіше (навіть коли людина знаходиться в стані спокою), є більш інтенсивними і зберігаються протягом більш тривалого часу, ніж це буває під час нападів стабільної стенокардії. Нітрогліцерин не допомагає проти симптомів нестабільної стенокардії, або його потрібно приймати у великих дозах. Оскільки нестабільна стенокардія може бути попередником серцевого нападу, при появі її симптомів потрібно якомога швидше пройти медичне обстеження.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.