Симптоми серцевого нападу у жінок — не втрачайте час

Класичними симптомами серцевого нападу є сильна біль у лівій частині грудей, підвищене потовиділення і нудота. При підозрі на серцевий напад не варто ризикувати, а потрібно відразу звертатися за допомогою до лікаря.

Біль у грудях зазвичай описується як відчуття сильного тиску, як зовні, так і зсередини. На відміну, наприклад, від стенокардії, при серцевому нападі біль не проходить, якщо ви посидите або полежите. Біль у серці може поширюватися на плечі, руки, спину, шию, зуби і щелепи. Найчастіше, але не обов’язково, біль при серцевому нападі віддається в ліву половину тіла.

Ще одним симптомом серцевого нападу є біль у животі, яку часто приймають за печію. Однак звичайні засоби від печії при такій болю, звичайно, не допомагають.

Задишка або дуже утруднене дихання також можуть супроводжувати серцевий напад. Вона може з’явитися ще до болю в грудях, навіть якщо ви перебували в стані спокою.

Підвищена тривожність — симптом, про який говорять багато пацієнтів, які пережили серцевий напад. Вони описують це як відчуття приреченості, яке з’являється за кілька днів або годин до нападу, або стан, схожий, на те, яке передує панічної атаки. Причини появи такого симптому незрозумілі, проте якщо ви відчуваєте щось схоже, особливо якщо у вас є фактори ризику по серцевому нападу, настійно рекомендується пройти медичне обстеження.

Запаморочення, переднепритомний стан, непритомність так само можуть вказувати на серцевий напад. Іноді вони супроводжуються нудотою і блювотою.

У більшості випадків серцевий напад починається з практично непомітних симптомів, які зазвичай характеризуються тільки як дискомфорт, а не біль. Не намагайтеся «перетерпіти» симптоми серцевого нападу протягом більш ніж п’ять хвилин. Навіть при незначному дискомфорті в області серця краще відразу звернутися за медичною допомогою і помилитися у своїх припущеннях, ніж отримати допомогу надто пізно. Якщо ви знаходитесь одні, викликайте швидку допомогу негайно — оскільки при серцевому нападі завжди існує ймовірність в обморок, зволікання може бути занадто ризиковано. В очікуванні лікарів прийміть нітрогліцерин і / або аспірин (при відсутності протипоказань).

Якщо поруч з вами знаходиться людина в несвідомо стані, симптомами серцевого нападу у нього можуть бути піт на лобі, бліда, липка від поту шкіра, синюватий колір губ і кінчиків нігтів. Викличте швидку допомогу і зробіть хворому масаж серця.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.