Симптоми раку: вчасно розпізнана хвороба — гарантія одужання

Більшість людей, хворих на рак, рано чи пізно починають втрачати вагу. Часто ознакою раку буває різке зменшення ваги на 5 кілограмів і більше. Особливо часто це спостерігається при раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу або легенів.

Жар

У хворих на рак може без явних причин підвищуватися температура тіла; найбільш часто це відбувається тоді, коли рак уже переходить з того місця, де він почав розвиватися, на інші тканини і органи. Це також трапляється, коли рак або методи його лікування роблять сильний вплив на імунну систему. При цьому організму важко боротися з будь-якими, навіть незначними інфекціями. Набагато рідше жар буває ранньою ознакою раку, наприклад, таких його різновидів, як лейкемія або лімфома.

Крайня втома

У багатьох хворих на рак спостерігається настільки сильна втома, що вона не проходить навіть після відпочинку, незалежно від його тривалості. Зазвичай цей симптом з’являється на пізніх стадіях раку, однак може з’явитися і на ранніх етапах розвитку деяких типів раку, наприклад, лейкемії. Крім того, деякі злоякісні пухлини призводять до значної крововтрати, що теж може стати причиною постійного відчуття втоми.

Біль

Біль буває раннім симптомом таких видів раку, як рак кісток і рак яєчок. Головний біль, яка не проходить з часом і після прийому знеболюючих, може бути ознакою пухлини мозку. Болі в спині можуть вказувати на рак товстої кишки, прямої кишки або яєчників. Найбільш часто біль є симптомом раку на стадії утворення метастазів.

Зміни шкіри

При деяких типах раку шкіра може ставати темніше, набувати жовтуватий або червонуватий відтінок; іноді симптомом раку є свербіж шкіри і надлишковий ріст волосся.

Порушення травлення

Тривалий запор або пронос, зміна обсягу або кольору стільця — все це може вказувати на рак товстої кишки. Симптомами раку простати і сечового міхура бувають болі при сечовипусканні, присутність крові в сечі, а також більш часті або рідкі позиви до сечовипускання.

Виразки і нариви на шкірі

Рак шкіри може кровоточити і виглядати як виразка, яка ніяк не проходить. Виразка у роті, що зберігається тривалий час, може бути симптомом раку порожнини рота. Нариви на статевих органах можуть виникати не тільки через рак, але і через різних інфекцій. Звертатися до лікаря потрібно в будь-якому випадку.

Білий наліт у порожнині рота або білі плями на мові

Такі симптоми бувають у лейкоплакії — передракового освіти, яке з’являється через частого впливу подразників, наприклад, тютюнового диму або жувального тютюну. При відсутності лікування лейкоплакія розвивається в рак порожнини рота.

Аномальні кровотечі та виділення

Кров у мокроті може бути ознакою раку легенів, присутність крові в калі може вказувати на рак прямої кишки. При раку шийки матки або ендометрія незалежно від менструального циклу можуть йти вагінальні кровотечі. Кров у сечі нерідко є симптомом раку нирок, а криваві виділення із сосків — раку молочної залози.

Ущільнення або вузлики у грудях і інших частинах тіла

Багато пухлини можна відчути через шкіру. Так буває при раку молочної залози, раку лімфатичних вузлів, раку яєчок і різних м’яких тканин тіла.

Порушення травлення і утруднене проковтування

Ці симптоми можуть вказувати на рак стравоходу, шлунка або гортані. Але, як і більшість перерахованих симптомів, вони можуть з’являтися і при інших захворюваннях, які не є раковими.

Зміни родимок

Будь-які зміни, які відбуваються з родимками, а також веснянками і бородавками, можуть бути ознакою меланоми. Помітивши в себе такий симптом, потрібно негайно звертатися до лікаря — ймовірність вилікувати меланому на ранній стадії дуже велика.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.