Симптоми раку у чоловіків: чому вони їх ігнорують

Експерти вважають, що чоловіки повинні знати, які симптоми вимагають термінового звернення до лікаря. Але коли мова заходить про візит до лікаря, більшість чоловіків прагне його відкласти. Багато хто з них ніколи в житті б не звернулися за медичною допомогою, якщо б на цьому не наполягали жінки.

Лікарі кажуть, що таке ставлення чоловіків до власного здоров’я — дуже сумний факт. Регулярні обстеження допомагають виявити рак та інші захворювання на ранніх стадіях. Якщо рак виявлений на ранній стадії, є безліч варіантів лікування, а значить, вірогідність успіху набагато вище.

Деякі симптоми раку досить конкретні. Але є і менш чіткі симптоми. Наприклад, одночасні болі в різних частинах тіла можуть бути ознакою раку, але можуть бути викликані і іншими причинами. З’ясувати це може тільки фахівець.

Ущільнення в грудях

Більшість чоловіків ніколи не замислювалася про те, що у них взагалі може бути рак грудей. Це дійсно рідко, але не неможливо. У випадку будь-яких утворень у грудях, слід звернутися до лікаря.

Крім того, слід звертати увагу і на такі ознаки, пов’язані з грудьми:

 • Нерівність або зморщування шкіри
 • Втягування соска
 • Червоність або лущення сосків або шкіри
 • Виділення із сосків
 • Якщо ви звернетеся до лікаря з подібними симптомами, він, швидше за все, розпитає вас про історію хвороби і огляне вас, а потім може призначити мамограму, біопсію або інші аналізи.

  Болі

  З віком люди починають частіше відчувати болю. Але біль, хоча і дуже неточний ознака, може бути одним з ранніх симптомів раку. Втім, зазвичай болі викликаються іншими причинами.

  Будь тривалі болю — привід для звернення до лікаря. Він дізнається всі деталі і потім вирішить, чи необхідні додаткові дослідження. Навіть якщо це не рак, візит до лікаря може визначити точну причину болю і призначити відповідне лікування.

  Зміни в яєчках

  Рак яєчок найчастіше вражає чоловіків у віці від 20 до 39 років. Фахівці рекомендують чоловікам проходити регулярний огляд у лікаря. Деякі лікарі радять проводити щомісячне самообстеження.

  Але і між обстеженнями варто звертати увагу на симптоми. Будь-яка зміна в розмірі, збільшення або зменшення, а також будь-які ущільнення, припухлості або відчуття важкості — привід для занепокоєння. Деякі види раку яєчок розвиваються дуже швидко, тому раннє виявлення дуже важливо.

  На прийомі лікар огляне яєчка і в цілому оцінить стан здоров’я. Якщо є підозра на онкологію, лікар призначить аналіз крові. Можливо, вам також призначать ультразвукове обстеження або біопсію.

  Зміни в лімфатичних вузлах

  Якщо ви помічаєте ущільнення або збільшення лімфовузлів під пахвами або на шиї, або в будь-якому іншому місці — це привід для стурбованості. Якщо лімфатичний вузол продовжує збільшуватися протягом хоча б місяця, потрібно звернутися до лікаря.

  Доктор огляне вас і визначить, які чинники могли привести до збільшення лімфовузлів — наприклад, інфекція. Якщо інфекції немає, зазвичай призначають біопсію.

  Підвищена температура

  Якщо у вас без причини підвищена температура, це може бути симптомом раку. Втім, сам по собі жар частіше буває симптомом різних захворювань або інфекцій, які потребують лікування.

  Більшість видів раку викликають жар на якійсь стадії. Часто жар з’являється, коли рак уже почав поширюватися по тілу. Також підвищення температури викликає рак крові, наприклад, лімфома або лейкемія.

  Краще не ігнорувати безпричинне підвищення температури. Зверніться до лікаря, щоб з’ясувати причини та необхідне лікування.

  Несподіване зниження ваги

  Якщо ви несподівано худнете, це може бути небезпечним ознакою. Адже зазвичай людям потрібно багато зусиль, щоб схуднути. Мова не про ті випадки, коли ви худнете на пару кілограм завдяки заняттям спорту або періодів особливої активності. Якщо чоловік втрачає більше 10% своєї ваги протягом трьох — шести місяців, варто звернутися до лікаря.

  Доктор проведе загальний огляд, обговорить ваш спосіб життя, харчування, фізичну активність, дізнається, чи є інші симптоми. Грунтуючись на цій інформації, він зможе дізнатися, які ще обстеження необхідні.

  Біль у животі і депресія

  Якщо ви страждаєте від болю в животі і одночасно переживаєте депресію, вам потрібно пройти обстеження. Експерти встановили зв’язок між депресією і раком підшлункової залози. Інші симптоми цього виду раку — жовтуха, зміна кольору стільця (сірий колір) і потемніння сечі. Можливий також свербіж по всьому тілу.

  У такому випадку лікар проведе повний огляд і розпитає про історію хвороби. Можуть знадобитися ультразвукове обстеження або комп’ютерна томографія, а також різні аналізи.

  Постійна втома

  Постійна втома — ще один досить розмитий симптом, який може сигналізувати про рак. Але, очевидно, багато інших проблем також можуть викликати втому. Як і висока температура, втома може з’являтися, коли рак почав поширюватися. Але при таких формах раку, як лейкемія, рак прямої кишки або шлунка, може з’являтися і на ранній стадії.

  Якщо ви часто відчуваєте сильну втому, що не проходить після відпочинку, зверніться до лікаря. Доктор повинен з’ясувати, чи є у вас інші симптоми, провести обстеження і призначити лікування.

  Постійний кашель

  Зазвичай кашель пов’язаний із застудою, грипом, алергією. Також кашель може бути побічним ефектом від прийому ліків. Але дуже тривалий кашель, тобто що продовжує більше трьох або чотирьох тижнів, або зміни в кашлі, які не можна не помітити — це симптом, який не слід ігнорувати. У такому випадку обов’язково слід звернутися до лікаря, оскільки подібний кашель може бути симптомом раку, або може вказувати на інші серйозні проблеми, наприклад, хронічний бронхіт.

  Доктор огляне горло, прослухає легені, виміряє ємність легень, а якщо ви курите, призначить рентген. Встановивши причину кашлю, лікар призначить відповідне лікування.

  Утруднене ковтання

  Іноді люди помічають, що їм важко ковтати, але ігнорують цей симптом. Або, наприклад, переходять на більш рідку їжу. Але утруднення ковтання можуть бути симптомом раку шлунково-кишкового тракту, наприклад, раку стравоходу. Це привід для звернення до лікаря. Доктор розпитає вас про історію хвороби, можливо, відправить вас на рентген грудної клітки або на ендоскопію стравоходу і шлунку.

  Зміни шкіри

  Слід звертати увагу не тільки на зміни родимок — добре відомий ознака можливого раку шкіри — але і на зміни кольору шкіри. Також тривожним симптомом можуть бути раптові кровотечі або сильне лущення шкіри. Якщо стан шкіри не покращується протягом декількох тижнів, зверніться до лікаря.

  На прийомі лікар з’ясує історію хвороби і проведе ретельний огляд. Можливо, також буде проведена біопсія.

  Несподівана кров

  Кожен раз, коли ви бачите кров там, де її раніше не було, звертайтеся до лікаря. Якщо ви помітили, що кашляєте кров’ю, спльовують кров, побачили кров в стільці або сечі — звертайтеся в медичний заклад.

  Багато хто вважає, що кров в стільці — ознака геморою, але це також може бути симптомом раку прямої кишки.

  Лікар на прийомі розпитає вас про симптоми. Можливо, направить вас на обстеження — колоноскопію, яка допоможе з’ясувати причини кровотечі і помітити можливі ознаки раку або передраковий стан.

  Зміни в роті

  Якщо ви курите, слід бути особливо уважним, чи не з’являються у вас в роті або на язику білі крапки або плями. Це можуть бути ознаки лейкоплакії, передраковій області, де розвивається постійне роздратування. Воно може перерости в рак порожнини рота.

  Вам слід розповісти про зміни терапевта або дантиста. Лікар розгляне зміни і, якщо необхідно, призначить подальші дослідження.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.