Симптоми клімаксу: попереджена значить озброєна

загрузка...

Клімакс — це не хвороба і не порушення роботи організму. Клімакс (менопауза) — перехідний стан між двома фазами життя жінки, коли припиняється менструація. Про гормональних змінах, які відбуваються в жіночому організмі в період менопаузи, свідчать різні ознаки. Приблизно перед початком клімаксу у жінок знижується кісткова щільність і підвищується рівень холестерину, що може призвести до серцевих захворювань.

Клімакс відбувається, коли в жіночих яєчниках закінчуються запаси робочих яйцеклітин. При появі на світ в яєчниках жінки закладено приблизно 1 — 3 мільйони яйцеклітин, які витрачаються впродовж життя. Перед початком менструального циклу у дівчинки в середньому залишається всього близько 400,000 яйцеклітин. До часу менопаузи у жінки має залишитися менше 10,000 яйцеклітин. Незначний відсоток цієї кількості губиться в процесі нормальної овуляції (місячний цикл). Велика частина яйцеклітин гине в процесі атрезії.

Найпоширеніші симптоми клімаксу

 • Припливи: припливи — найвідоміший і поширена ознака клімаксу. За результатами деяких досліджень, припливи спостерігаються у 75% жінок в період менопаузи. Припливи проходять дуже індивідуально. Як правило, припливи починаються з нападу нудоти або головного болю, за яким слід приплив теплоти, поява рум’янцю і почастішання серцебиття. В результаті припливів часто підвищується температура тіла і частішає пульс, крім того, вони викликають безсоння
 • Нетримання сечі і відчуття печіння при сечовипусканні
 • Вагінальні зміни: оскільки естроген впливає на вистилання вагіни, жінки в період клімаксу також часто відчувають біль у процесі сексуального акту і можуть помітити зміни піхвових виділень
 • Зміни форми грудей: менопауза може викликати зміни форми грудей
 • Стоншення шкіри
 • Остеопороз

  Ще один досить небезпечний симптом клімаксу — остеопороз (розрідження кістки): швидка втрата щільності кістки — поширене явище в період клімаксу. Пік щільності кістки у більшості жінок припадає на 25-30 років. Після цього з кожним роком щільність кістки знижується в середньому на 0.13%. У період менопаузи розрідження кістки прискорюється і становить приблизно 3% в рік. Після закінчення клімаксу ця величина падає до 2% в рік. Процес розрідження кістки зазвичай не супроводжується больовими відчуттями. Однак розрідження кістки може викликати остеопороз, що збільшує ризик отримання перелому та появи тріщин у кістках. Подібні тріщини можуть бути надзвичайно б олезненнимі і порушити ваш звичний спосіб життя. Крім того, вони навіть можуть прискорити смерть.

  Зміна рівня холестерину

  Рівень холестерину також істотно змінюється в період клімаксу. Збільшується не тільки загальний рівень холестерину, але і рівень ліпопротеїнів низької щільності. Підвищений рівень ліпопротеїнів низької щільності пов’язаний з підвищенням ризику серцевих захворювань.

  Серцеві захворювання

  Ризик серцевих захворювань зростає після клімаксу, хоча поки неясно, наскільки це пов’язано з процесом старіння, а наскільки — з гормональними змінами, що відбуваються в період менопаузи. Жінки, що пережили ранню менопаузу або операцію з видалення яєчників (в молодому віці) також схильні до ризику серцевих захворювань більше за інших.

  Набрали вагу

  Трирічне дослідження здорових жінок у віці клімаксу показало, що протягом трьох років жінки набирають близько трьох кілограмів. Гормональні зміни і процес старіння також пояснити збільшення ваги.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.