Симптоми діабету — якщо вас мучить спрага

загрузка...

Ранні симптоми диабети, особливо диабети другого типу, можуть бути практично непомітними і не викликають побоювань. Часто небудь симптоми взагалі відсутні. Пацієнт може жити з діабетом місяцями або навіть роками, перш ніж помітить якісь симптоми цього захворювання. При цьому кожен рік діабет діагностується у декількох десятком мільйонів чоловік у всьому світі.

Чим раніше ви почнете лікувати діабет, тим ви ймовірність того, що ви довгі роки зможете зберігати хороше здоров’я, незважаючи на хворобу. Якщо ви виявите або вже виявили у себе які-небудь з перерахованих тут симптомів, негайно зверніться до лікаря і пройдіть ретельне обстеження.

Сильна спрага і збільшення об’єму сечі

Це класичні симптоми діабету. У крові людини, хворої на діабет, накопичується надмірна кількість цукру. Через це нирки змушені працювати більше звичайного, щоб встигати фільтрувати і абсорбувати зайвий цукор. Якщо нирки не справляються, надлишок цукру виводиться з організму разом з сечею. Це викликає більш часті сечовипускання. Внаслідок цього ви більше п’єте, що призводить до ще більш часте сечовипускання і збільшенню об’єму сечі.

Втома

Багато хворих діабетом часто відчувають безпричинну втому — незалежно від того, скільки вони працюють, відпочивають, сплять, і як харчуються. У цього може бути кілька причин. Наприклад, дегідратація може викликати занепад сил. Крім того, при діабеті ослаблена імунна система, а організм не може правильно функціонувати, так як його здатність переробляти цукор, який є джерелом енергії, порушена.

Зниження ваги

Втрачаючи цукор внаслідок частих сечовипускань, людина також втрачає калорії. У той же час при діабеті цукор не може в достатній кількості надходити в клітини організму, через що людина постійно відчуває голод. Ці ефекти хвороби можуть призвести до швидкого зниження ваги, особливо у пацієнтів, які страждають на діабет першого типу.

Порушення зору

Високий рівень цукру в крові відтягує рідина з тканин організму, включаючи кришталики очей. Через це стає все важче фокусувати зір. На перших етапах розвитку захворювання це не призведе до серйозних наслідків. Однак якщо не почати лікування під час, порушення буде прогресувати і, врешті-решт, може стати причиною повної втрати зору.

Повільне загоєння ран і часті інфекції

Хворі на діабет і лікарі відзначають, що ця хвороба пов’язана з підвищеним ризиком зараження різними інфекціями. Крім того, рани при цьому захворюванні зазвичай гояться повільніше, ніж у тих, хто не хворий на діабет. Фахівці не знайшли пояснення цьому явищу, але передбачається, що високий рівень цукру в крові порушує природну здатність організму відновлюватися і боротися з інфекціями. У жінок, хворих на діабет, особливо часто спостерігаються інфекції сечового міхура та вагінальні інфекції.

Відчуття поколювання в кистях і ступнях

Надлишок цукру в організмі може стати причиною ушкоджень нервів. Симптомами цього буває поколювання або значне зниження чутливості в кистях і ступнях, а також пекучий біль у руках і ногах.

Почервонілі, припухлі і хворобливі ясна

Оскільки діабет послаблює здатність організму боротися зі збудниками хвороб, зростає ризик інфікування ясен і кісткової тканини, яка утримує зуби на місці. В результаті ясна стають хворобливими і запаленими, зуби розхитуються; іноді на яснах утворюються ранки, що виділяють гній.

Приймайте сигнали організми всерйоз

Якщо ви підозрюєте, що у вас діабет, зв’яжіться зі своїм лікуючим лікарем. Чим раніше діагностовано це захворювання, тим ефективнішим буде лікування. Діабет — це серйозна хвороба і його ігнорування може обійтися надто дорого.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.