Симптоми алергії: посібник з виживання навесні

загрузка...

Визначте, чи дійсно це алергія

При різких потепління і похолодання буває важко відрізнити алергію від регулярних сезонних застуд. У вас може бути алергія, якщо: ніс закладений протягом двох тижнів або більше; є печіння в очах, свербіж в носової і ротової порожнини; із носа йдуть рідкі, прозорі виділення; погіршення симптомів при впливі передбачуваних алергенів — наприклад, після прогулянки на вулиці під час цвітіння деяких рослин. Відсутність жару і болю також з більшою вірогідністю вказує на алергію, ніж на застуду або який-небудь вірус.

Купіть ліки для полегшення симптомів алергії

У алергічний сезон обов’язково потрібно мати під рукою спеціальні препарати. Під час загострень звичні засоби можуть перестати допомагати; в цьому випадку пробуйте інші або поєднуйте кілька різних препаратів.

Антіконгестанти або Протинабрякові препарати допоможуть при закладеному носі; антигістаміни допомагають проти свербіння і алергійного нежитю. Якщо ви прийняли рекомендовану дозу і не отримали очікуваного ефекту, ймовірно, ліки несумісне з особливостями вашого метаболізму. Шукайте підходящий препарат або зверніться до лікаря, щоб він підібрав для вас ефективне і неседатівних засіб. При гострій алергії тривалий лікувальний ефект може дати імунотерапія.

Соляний розчин

Якщо вам не подобається дія ліків від алергії, які часто викликають втому і млявість, спробуйте соляний розчин: він вимиває з носової порожнини алергени, наприклад, пилок, і зменшує симптоми. Соляний розчин також допомагає при болю і першіння в горлі; його можна застосовувати один-два рази в день протягом всього алергічного сезону.

Знімайте взуття і вуличну одяг, як тільки увійшли додому

Не заносьте алергени в будинок. Ідеально, якщо ви почистіть взуття та отряхнется верхній одяг ще до того, як зайдете в квартиру. Будинки потрібно обов’язково прийняти душ, щоб змити з волосся і шкіри пилок. Кожен алергік знає, що буває, коли напад алергії починається перед сном. Так що до того моменту, як ви ввійдете в спальню, ви обов’язково повинні помитися і переодягтися в чистий одяг.

Займайтеся спортом в приміщенні

Замість пробіжок в парку ходите в спортзал або тренуйтеся вдома. Майте на увазі, що найбільше пилку в повітрі опівдні і після обіду. Намагайтеся по можливості знаходитися в цей час в приміщенні.

Закривайте вікна

Якщо у вас алергія на пилок, потрібно закрити вікна і включити кондиціонер. Якщо ж ваші алергени — пил або цвіль, вікна потрібно відкривати частіше, щоб свіже повітря і вітер очищали від них ваш будинок.

Працюйте на вулиці у марлевій пов’язці

Якщо ви працюєте в саду, обов’язково вдягайте марлеву пов’язку. Вибирайте маски з маркуванням N95 — вони фільтрують 95% частинок, у тому числі і пилку.

Ставтеся до симптомів алергії серйозно

Симптоми алергії можуть сильно впливати на самопочуття, так що не треба їх ігнорувати. Якщо ви відчуваєте сильну слабкість, дайте собі відпочити — лягайте спати раніше, може бути, навіть візьміть вихідний. Не тисніть на себе, не намагайтеся закрити очі на свій стан — це може тільки погіршити симптоми.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.