Сімейні сварки і їх наслідки — чи можна скеіть розбитий посуд?

Перед весіллям багато хто вважає , що їх сімейне життя буде ідеальною. Мало хто уявляє собі втому від побуту, сварки і образи. Здається, що розмовам до ранку, обійми, поцілунки і щирому захопленню один одним не буде кінця. Звичайно, ніяка ідилія не може тривати вічно, і конфлікти неминучі. Від вас залежить, якими вони будуть, як ви зможете їх пережити і чи будете здатні на прощення.

З чого починаються сварки

 • Головною причиною сварок можна назвати ревнощі. Недовіра дружину породжує таємні і явні образи, які часто виливаються у з’ясування стосунків.
 • Ще одна досить поширена причина сварок — рутина і побут. Хтось втомився від днів, схожих один на одного, як дві краплі води, хтось знову забув вимкнути воду у ванній, світло в кімнаті або в черговий раз не виніс сміття. Спочатку ці дрібниці дрібницями і залишаються, але з часом, коли проходить пристрасть і відкриваються очі на багато речей, все це починає дратувати.
 • Не малу роль відіграють і відносини з родичами і друзями. Якщо хтось із подружжя надто багато часу проводить поза домом з друзями або допускає родичів занадто близько до сімейних справах і присвячує в усі секрети, це може вилитися в неприємну сварку.
 • Починаються сварки і тоді, коли любов іде на другий план. Всі недоліки, на які раніше подружжя не звертали уваги або вважали їх дрібними або навіть милими, раптом стають жахливими вадами. Доходить до того, що в колись улюблену людину починає дратувати абсолютно все — голос, манери, гарне і погане.
 • Загальні проблеми, вирішити які не вдається протягом довгого часу, так само не сприяють зміцненню шлюбу. Брак грошей, вічно незакінчений ремонт, складності з дітьми — ці проблеми часто стають причинами справжніх скандалів.
 • Як правильно сваритися

  Якщо виходити з того, що сварки в сімейному житті неминучі, то можна спробувати навчитися сваритися так, щоб втрати після з’ясування стосунків були мінімальними.

 • ніколи не підвищуйте голос один на одного. Чим голосніше ви кричите, тим менше толку від з’ясування стосунків і тим більше буде образа після того, як гнів пройде.
 • метою сварки повинні бути не взаємні докори, а пошук рішення, раціонального зерна. Тому намагайтеся вести діалог, прислухайтеся до того, що говорить інший.
 • не кажіть нічого в серцях. Дуже часто під час сварки люди говорять один одному такі образливі речі, про які насправді вони й не думають. Уникайте різких епітетів на адресу один одного.
 • робіть перерву. Ви сказавши одну претензію, обговоривши один гострий момент, розійдіться по різних кімнатах хоча б на короткий час. Ви охолонете і, можливо, друга спроба вирішити проблему, буде успішніше.
 • говорите про те, що відчуваєте. Замість образ на адресу чоловіка набагато ефективніше розповісти про свої почуття — про образу і біль. Це не викликає агресії і бажання вколоти болючіше.
 • не збираєте образу. Чим довше ви мовчите і тримайте в собі які — то негативні емоції, тим голосніше буде скандал, коли вони все-таки вирвуться назовні. Краще з’ясовувати стосунки якомога раніше, тоді велика ймовірність, що розмова не переросте у сварку. Але при цьому ніколи не починайте розмови на емоціях. Вичекати день піде на користь обом, а от терпіти місяць — вже зайве.
 • Наслідки сварок

  До нещастя, будь-які сварки не проходять без наслідків для відносин. Найжахливіше, якщо ці сварки входять у звичку. Подружжя з часом розучуються розмовляти нормально і звикають вирішувати будь-які конфлікти криком і звинуваченнями.

 • Чим частіше трапляються сварки, тим швидше стираються межі допустимого. Больовий бар’єр знижується, і подружжя шукають нові больові точки один в одному, адже тиснути на старі вже не має сенсу.
 • Пропадає повага один до одного, а потім не залишається місця і для любові. Як можна поважати і любити людину, яка з завидною регулярністю намагається зробити вам як можна болючіше?
 • Важливо пам’ятати, що від сімейних сварок страждають не тільки подружжя, але діти та інші родичі. Сміття з хати виноситься, як би подружжя не намагалися зберегти конфлікти в таємниці. Постійна лайка змушує нервувати батьків, а діти від напруженої обстановки просто страждають.
 • Навіть якщо конфліктним сім’ям і вдається зберегти шлюб надовго, щасливим його назвати дуже важко. Образи з роками тільки накопичуються, прощати стає все складніше, а з часом обоє чоловіка розуміють, що в їх житті хороших моментів було набагато менше.
 • Чи є сенс в таких стосунках? Чи можна повернути мир і злагода?

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.