Сімейна стоматологія: за нею майбутнє

Сьогодні до нас поступово повертається ідея сімейної медицини. Так було колись у нас, а в інших країнах і зараз всіх лікують сімейні лікарі, що дуже зручно, тому що є фахівець, що відповідає за здоров’я всієї родини. Стоматологія не могла залишитися осторонь від вимог часу і ось уже є клініки, які можуть надати будь-які стоматологічні послуги всім членам родини.

Чим зручна сімейна стоматологія

Сімейна стоматологія — це не просто один фахівець, який лікує всіх підряд. Сьогодні стоматологія — це кілька різних спеціальностей, які передбачають наявність у стоматолога конкретних знань і навичок. Тому стоматолог — ортопед не може лікувати зуби, а стоматолог загального профілю їх протезувати. Абсолютно окремою спеціальністю вважається і дитяча стоматологія, а також ортодонтія, займається виправленнями деформацій зубощелепної системи.

У сучасній клініці сімейної стоматології повинні бути всі ці фахівці, а також можливість провести всі необхідні діагностичні дослідження (як мінімум, загальні аналізи крові і рентген). Крім того, хороші сімейні стоматологічні клініки мають педіатра і отоларинголога, так як проблеми із зубами у дітей часто виникають через якихось загальних порушень або через захворювань ЛОР-органів. Не менш важливі і консультації щелепно-лицьового хірурга — у дітей часто є вроджені аномалії розвитку зубощелепної системи, які можна виправити тільки хірургічним шляхом.

Нарешті, сімейна стоматологічна клініка повинна мати або свою зуботехническую лабораторію, або можливість у відповідності з договором користуватися послугами зуботехнічній лабораторії в іншій клініці.

Таким чином, сімейна стоматологія — це клініка, куди можна піти з будь-якими стоматологічними проблемами всією сім’єю і при цьому вас нікуди не пошлють на додаткове обстеження або лікування за межі даної установи (ну крім, звичайно, стаціонарного лікування, якщо в цьому виникне необхідність).

Що може запропонувати стоматолог загальної практики

У спеціальність «Стоматологія» входять терапевтична і хірургічна стоматологія, тобто стоматолог загальної практики може, як лікувати, так і видаляти зуби. Але в сучасних клініках ці дві спеціальності зазвичай розділені і є окремі кабінети стоматолога-терапевта та стоматолога-хірурга. І так правильніше, так як це, загалом-то, дещо різні спеціальності, що вимагають шліфовки певних навичок.

Як правило, пацієнт спочатку потрапляє до стоматолога-терапевта, який ретельно його оглядає і фіксує стан його зубощелепної системи в амбулаторній карті (сьогодні це частіше всього комп’ютерний варіант ведення документації) для того, щоб в подальшому мати можливість помітити якісь зміни . Після цього терапевт або вирішує сам всі проблеми пацієнта, або рекомендує йому звернутися до інших фахівців тут же, в клініці.

Так як основна мета сімейної клініки — тривале спостереження і лікування всіх членів сім’ї, то задача стоматолога-терапевта — профілактика захворювань зубів і в першу чергу карієсу. Для цього він рекомендує своїм пацієнтам проходити профілактичні огляди не рідше двох разів на рік. Під час таких оглядів виявляються самі перші незначні ознаки карієсу (стадія плями), лікувати які можна консервативними методами за допомогою аплікацій розчинів мінеральних солей. Під час профілактичного огляду проводиться також професійна чистка зубів, яка попереджає виникнення карієсу і захворювань ясен. Крім того, за результатами огляду стоматолог дає рекомендації по догляду за зубами. Такий підхід до лікування зубів з часом дає свої результати: кількість випадків карієсу значно знижується.

Якщо ж пацієнт звернувся із запущеним карієсом, то і йому буде надана кваліфікована допомога. Болі при цьому він не буде відчувати зовсім — сучасне стоматологічне обладнання та анестетики для місцевого застосування дозволяють знімати будь-які болі. У разі якщо людина не переносить лікарських препаратів, зуби пролікують під загальним наркозом.

Спеціаліст з лікування околозубних тканин (пародонтолог) допоможе впоратися з захворюванням ясен і більш глибоких тканин, що оточують зуб.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.