Сім смертних гріхів фітнесу

Фітнес — кращі ліки, незалежно від вашого віку, рівня фізичної підготовки або цілей. Однак фітнес може бути небезпечним, якщо ви не подбаєте про те, щоб уникнути деяких типових помилок і вжити необхідних заходів обережності. Приступаючи до занять фітнесом, ви повинні мати чіткий план тренувань і визначити цілі занять, інакше вам загрожує перевтома, розчарування, травми або навіть летальний результат (хоча останнє трапляється виключно рідко). Це зовсім не вписується у ваші плани цього літа, чи не так?

Якщо ви хочете максимально збільшити ефект занять фітнесом і виглядати якнайкраще цього літа, вам потрібна серйозна мотивація і точна інформація. Отже, намагайтеся уникнути цих 7 смертних гріхів фітнесу:

Пропуск розминки

Виконання занадто великої кількості вправ за дуже короткий час швидко призводить до прискорення серцевого ритму і створює небезпеку травм непідготовлених м’язів і суглобів. Прискорення серцебиття на самому початку заняття може викликати легку головний болт, нудоту, запаморочення, непритомність і навіть інфаркт чи інсульт. М’язам потрібен час, щоб пристосуватися до навантаження, покладеної на них в ході тренування. Перш ніж оправлятися в тренажерний зал або починати тренування, виділіть декілька хвилин на те, щоб підготувати тіло до більш інтенсивної активності, наприклад, повільно пройдіться пішки.

Відвідування сауни або прийом ванни негайно після заняття

Температура сауни, лазні та гарячої ванни може мати згубні наслідки для тіла, температура якого вже і так піднялася, а кровоносні судини розширилися в процесі інтенсивних занять. Навпаки, після тренування тілу потрібно позбутися тепла, щоб привести серцевий ритм в норму і відновити нормальний приплив крові до органів. Висока температура гарячої ванни і лазні може викликати запаморочення, втому, нудоту або, що ще гірше, теплове перевтома, спровокувати інсульт або серцевий напад. Замість гарячої ванни прийміть холодний душ, щоб відновити нормальний пульс. Тільки після відпочинку і нормалізації серцевого ритму можна приймати гарячу ванну або відправлятися в лазню або сауну.

Затримка дихання при піднятті ваги

Затримка дихання в процесі підняття ваги істотно підвищує кров’яний тиск, що викликає запаморочення, нудоту, грижу, інфаркт або інсульт. Щоб уникнути створення високого внутрішнього тиску, вдихайте і видихайте на кожній фазі виконання вправи і дихайте природно при виконанні серцево-судинних вправ.

Нехтування медичним обстеженням перед початком програми тренувань

Якщо ви хочете добитися максимального ефекту при мінімальному ризику для здоров’я, повне медичне обстеження ніколи не буде зайвим — особливо якщо ви старше 45 років або відноситеся до однієї з груп ризику (куріння, гіпертонія, високий рівень холестерину в крові, генетична схильність до захворюванню, ожиріння та малорухомий спосіб життя). Якщо у вас присутній два з перерахованих вище критеріїв, вам загрожує небезпека розвитку хвороб серця, діабету або інсульту. Хоча фітнес — найкращі ліки у вашому стані, заняття фітнесом без певної програми і попередньої консультації лікаря може швидше заподіяти шкоду, ніж принести користь.

Занадто інтенсивні заняття

Постійне прискорення серцевого ритму до максимальних меж під час тренування надає надмірну — і абсолютно невиправдану — навантаження на серце і легені. Коли серцевий ритм наближається до допустимого максимуму, підвищується ймовірність порушення ритмів серця. Не потрібно так сильно навантажувати серце, щоб зміцнити серцевий м’яз або спалювати жир. Якщо у вас немає особливих проблем зі здоров’ям, намагайтеся, щоб серцевий ритм становив 65 — 85% від максимального серцевого ритму.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.