Сім порад, як швидше завагітніти

Що варто і чого не варто робити, щоб підвищити ймовірність вагітності. Ви готові до вагітності і вам хочеться, щоб це відбулося негайно. І хоча не все в цьому питанні піддається контролю, існують деякі поради, які можуть підвищити ймовірність настання вагітності.

Пройдіть обстеження для майбутніх батьків

Перш ніж почати спроби завагітніти, пройдіть повне обстеження. Після консультації з лікарем почніть приймати спеціальні вітаміни для вагітних, що містять фолієву кислоту (її нестача підвищує ймовірність відхилень у розвитку плоду). Починайте прийом вітамінів за місяць до початку спроб зачаття. Якщо у вас є які-небудь захворювання, перш ніж намагатися завагітніти, вилікуєте їх або намагайтеся контролювати.

Точно знайте свій цикл

Найбільш підходящим часом для зачаття є овуляція. Ви можете визначити настання овуляції по зміні характеру виділень (водянисті слизисті виділення), також ви можете відчувати напад болю з одного боку. Є також тести для визначення овуляції, які підкажуть вам, коли шанси на зачаття найбільш високі. Ви можете спробувати обчислити овуляцію. При циклі в 28 днів овуляція найбільш імовірна в 14-й день.

Якщо ви раніше використовували контрацептиви, слід після їх відміни почекати якийсь час, щоб менструальний цикл налагодився.

Не турбуйтеся про сексуальні позиціях

Існує безліч міфів про найкращих позах для зачаття, але це просто міфи. Немає жодних наукових доказів того, що одні позиції краще інших підходять для зачаття. Єдине розумне зерно в цих роздумах — якщо жінка сидить або стоїть під час статевого акту, насіння може просто витекти під дією сили тяжіння, замість того, щоб потрапити в шийку матки.

Після статевого акту потрібно лягти

Можливо, ви чули таку раду — після сексу лягти на ліжко і підняти ноги? Вчені вважають, що рада полежати десять-п’ятнадцять хвилин цілком розумний, а от ноги піднімати не обов’язково. Цей період відпочинку збільшує вірогідність попадання сперматозоїдів в шийку матки.

Не перестарайтеся

Якщо ви будете безупинно займатися сексом навіть під час овуляції, це не підвищить шанси зачаття. Справа в тому, що якість сперми може погіршуватися при занадто часті еякуляції. Рекомендована частота сексу для зачаття — раз на два дні в період овуляції. Сперматозоїди зберігають активність до 72 годин після статевого акту.

Також на якість сперми можуть негативно вплинути: носіння занадто обтягує одягу, гарячі ванни і навіть носіння мобільного телефону в передній кишені брюк. Також чоловікам не слід зловживати продуктами із сої, вони знижують концентрацію сперматозоїдів.

Позбавляйтеся від стресу

Самі по собі спроби завагітніти можуть викликати стрес, а стрес порушує овуляцію у жінок і знижує потенцію у чоловіків. Тому використовуйте будь-які приємні способи розслаблення. Зловживати алкоголем, звичайно, не слід, але один келих вина не зашкодить. Знижуючи рівень стресу, ви збільшуєте ймовірність завагітніти.

Ведіть здоровий спосіб життя

Фізичні вправи, безперечно, корисні для здоров’я. Однак, якщо ваші навантаження надмірні, це може порушити менструальний цикл і перешкодити овуляції. Звичайно, показники індивідуально, але в середньому, розумною межею можна вважати 45 хвилин, якщо ви займаєтеся кожен день. Замість силових тренувань краще займатися помірно, використовуючи аеробні навантаження.

Стежте за своїм харчуванням. У дуже повних жінок, як і у дуже худих, можуть бути труднощі з зачаттям.

Киньте палити, щоб підвищити ймовірність завагітніти. Крім усіх відомих негативних ефектів, куріння впливає на рівень естрогену і овуляцію.

Вагітність наступає у 85% жінок протягом року спроб. Якщо з вами цього не відбувається протягом року, зверніться до лікаря і пройдіть обстеження на предмет безпліддя. Для жінок старше 35 таке обстеження рекомендується після шести місяців безуспішних спроб завагітніти.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.